374 Görüntülenme
Zaman Gezginleri
4.1 IMDB Puanı

Zaman Gezginleri

(Time Heroes)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Askania Media Filmproduktion GmbH
  • Film Süresi 88 dakika
Kategori
Senaryo Michael Demuth, Ceylan Yildirim, Stefan Barth, Johannes W. Betz

2016 yılında Almanya’da gösterime sunulan Time Heroes filminin yönetmenliğini Christian Theede yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Ceylan Yıldırım, Michael Demuth, Johannes W. Betz ve Stefan Barth kaleme almıştır.


Ben (Timon Wloka), Jonas (Timmi Trinks), Leo (Janina Fautz), Özzi (Uğur Ekeroğlu) ve Sophie (Stephanie Amarell) birbirinden ayrılmayan çok yakın arkadaşlardır. Neredeyse 24 saat birliktedirler ve hiçbir şeye veya kimseye, eğlenmek için büyük partilere veya etkinliklere ihtiyaçları yok gibi görünmektedir.


Yine bir gün okuldan sonra buluştukları bir zamanda günü ve geceyi hep birlikte geçirdikten sonra Hildesheim’a gidecek olan okul otobüslerini neredeyse kaçırırlar. Otobüs tarih öğretmeni Tuschner’in (Violetta Schurawlow) bir katedralde düzenlediği bir tura gidecektir ve Özzi, Germen mitolojisi üzerine bir konferans verecektir.


Ek olarak, aynı zamanda bir güneş tutulması da gerçekleşmektedir ve bu da tabii ki okul gezisinin programındadır. Ama sonra her şey farklı bir yönde ilerlemeye başlar. Bir patlama sadece öğrenci grubunu bölmekle kalmaz, aynı zamanda beş arkadaşı da birbirinden ayırır. Öğrencilerin çoğu veliler tarafından koruma altına alınır, böylece onlara hiçbir şey olmaz ancak yakında, korunmak yerine ele geçirildiklerini fark ederler. Jonas ve Leo ise patlamada bir deliğe düşerler ve ilk başta anlam veremedikleri şeyleri gözlemlerler, ancak daha sonra öğretmenlerinin kötü planı ortaya çıkar.


Bayan Tuschner, lideri Teiwaz, namı diğer Albrecht Stürmer'i (Stipe Erceg) güneş tutulması sırasında kendilerini ölümsüz yapmak isteyen mezhep benzeri bir grubun parçasıdır. Bunun için katedralin bodrumunda buldukları Irmin sütununa, bir grup genç insana ve ayrıca Teiwaz'ın doğrudan soyundan gelen Jonas'a ihtiyaçları vardır. Ben, Jonas, Leo, Özzi ve Sophie'nin maceraperest olmaları ve ritüeli ve etkilerini durdurmaya çalışmaları iyi bir amaç gibi görünmektedir.


Tarikat eski bir pagan eseri olan Irminsul'u genç tutsaklarının yaşamsal gücünden yararlanarak aktifleştirmek ve onu tutulma sırasında kendi amaçları için kullanmak istemektedir. Kötü tarikatçılar ölümsüzlüğün ve ilahi gücün peşindedirler ve hatta arkadaşlarının hayatlarını feda etmeye hazırdırlar. Ben ve arkadaşları ilk seferinde ellerinden kurtulup plan yapmaya başlamış olsalar da tarikat üyeleri peşlerindedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum