120 Görüntülenme
Vinterviken
5.3 IMDB Puanı

Vinterviken

(Vinterviken)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 90 dakika
Kategori
Senaryo Dunja Vujovic, Mats Wahl

Alexis Almström'ün yeni çalışması Vinterviken, 8 Eylül'de Netflix'te yayınlanmaya hazır. En iyi TV dizisi Top Dog'un dört bölümünü ve ilk uzun metrajlı filmi Pink Cloud Syndrome'u yönetmesiyle tanınan yönetmen, Dunja Vujovic tarafından kaleme alınan ve Teresa Alldén tarafından üretilen, Mats Wahl'ın 1993 yılında beğenilen İsveç romanı Vintervinken'in modern bir uyarlaması üzerinde çalıştı.


Vujovic'in hikayenin elden geçirilmiş versiyonu, günümüz Stockholm'ünde geçiyor ve Elisabeth ile John John arasındaki aşk hikayesini takip ediyor. Aynı şehirde büyüyen iki genç, birbirinden ışık yılı uzaklıkta, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak ayrı yaşıyorlar. Ta ki kendilerini aynı lise sınıfında buldukları güne kadar.


Elizabeth'i 18 yaşındaki yeni oyuncu Elsa Öhrn canlandırıyor. İsveç başkentinde doğup büyümüş, Kulturama'da müzik performansı okuyor ve şu anda Södra Latins gymnasium tarafından sunulan tiyatro programına katılıyor.


Bu arada John John, 17 yaşındaki Mustapha Aarab tarafından canlandırılıyor. Aslen Agadir'den, dört yıl önce İsveç'e taşındı ve Beartown TV dizisinde çıkış yaptı.


Diğer oyuncular arasında Magnus Krepper, Loreen, Marika Lagercrantz, Albin Grenholm, Otto Hargne, Simon Mezher, Jonay Pineda Skallak ve Elsa Bergström Terent yer alıyor. Ayrıca, İsveçli pop şarkıcısı Victor Leksell'in yakında çıkacak olan teklisi Eld & Lågor, filmin başrolü olacak.


Vinterviken, Stockholm merkezli Stüdyo Filmlance, Netflix ve Sveriges Television arasında gelecek yıl yayınlanacak olan bir ortak yapım. 

Resimler 2