519 Görüntülenme
Vikingler Büyük Macera
5.1 IMDB Puanı

Vikingler Büyük Macera

(Vic the Viking and the Magic Sword)
Yönetmen
Senaryo Éric Cazes, Sophie Decroisette, Oliver Huzly, Frédéric Lenoir

Aslında beyaz perdelerde ilk kez 2019 senesinde vizyona girmiş olan Vikingler: Büyük Macera filmi, Türkiye’ de bulunan beyaz perde sahnelerinde 21 Şubat 2020 tarihinde vizyona giriyor. Filmin yönetmeni ise daha önce de Vikingler serisinde çalışmış olan Eric Cazes. Yazarlar kadrosu arasında da ismi geçen Eric Cazes’in yanında; Spohie Decroisette, Frederic Lenoir ve Oliver Huzly gibi başka isimler de bulunmakta.


Filmin seslendirmelerini yapan isimler ise sırasıyla şu şekilde; Yapımın esas karakteri olan Vic’ i seslendiren isim olarak Declan Miele Howell bulunmakta. Halvar’ ın sesi olan isim ise David Schaal. Owen Frost adındaki oyuncu Loki’ ye sesini verirken, Yivi’ye sesini veren oyuncu ise Violet Tucker Steel olarak izleyenlerin karşısına çıkıyor. Odin, Tjure ve Urobe karakterlerini sırasıyla; Dan Russel, Tim Bentinck ve David Goudge canlandırmakta. Snorre karakterine ise Roland Stone hayat vermiş durumda.


Bu aksiyon ve macera türündeki animasyon filminin konusu ise, ufak bir gencin hayatının nasıl da bir anda değişime uğradığını anlatmakta. Bir Viking olan bu gencin adı ise Vic. Kendisi diğer Vikingler gibi kocaman ya da ürkütücü durmuyor ama onun da bir özelliği var, zekası. Diğer Vikingler arasında gezerken sürekli olarak aşağılanan ve güçsüz olduğu için devamlı olarak hor görülen Vic, sürekli olarak diğerleri gibi olmak için çaba sarfediyor. Balta ve kalkanlar konusunda başarısız olamayınca, ok atmayı bile deniyor. Bir Viking olma yolunda denediği her şeyde başarısız olan Vic, tam umudunu kaybetmeye başlamışken çok tuhaf bir olay oluyor. 


Vic’ in babası ve aynı zamanda da köyün şefi olan Halvar, düşmanlarının elinden bir çeşit kılıç çalıyor. Bu kılıcın, dokunduğu her şeyi altına çevirme gücüne sahip olan sihirli bir kılıç olduğu öğrenilir öğrenilmez Vikinler arasında bir kaos dönemi başlıyor. Kılıcın büyüsü yüzünden annesi de altına dönen Vic, annesinin üzerinde bulunan bu laneti kaldırmak ve kendini diğerlerine kanıtlamak için doğan bu fırsatı kaçırmıyor. Artık gerçek bir Viking gibi gemilere binerek soluksuz bir maceraya atılıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum