77 Görüntülenme
Ve Yarın Tüm Dünya
6.0 IMDB Puanı

Ve Yarın Tüm Dünya

(Und morgen die ganze Welt)
Yönetmen
Senaryo Samuel Stewart Hunter, John Quester, Julia von Heinz
Ödüller 2 ödül & 5 Adaylık.

4k formatında orijinal ismi Und morgen die ganze Welt yapım Luisa adındaki genç ve saf bir hukuk öğrencisine odaklanmaktadır. Dublajlı filmlerimiz arasında Ve Yarın Tüm Dünya ismiyle de bulabileceğiniz yapımda Luisa başta her şeyi çözdüğünü düşünse de, kısa bir süre içinde her şeyin sözde olduğu gibi kolay olmadığını ve bazı durumlarda alınması gereken kritik ve bazen de ideallere ters düşen seçimler olduğunu da öğrenecektir. Dram, suç ve romantizmin sarmal halde sunulduğu filmde Luisa sonunda bu kararı vermek istemese de kendisini bir yol ayrımında bulacaktır.


Luisa tamamen Neo Nazi karşıtı olan ve henüz yirmi yaşına yeni girmiş bir hukuk öğrencidir. Luisa bu Neo Nazi karşıtı tavrını dengede tutamaz ve sonunda da bu tavrının radikal bir hal almasıyla kendisini antifaşist bir birliğin içinde bulur. Luisa kendisini olaylara iyice kaptırmıştır ve bir zamanlar ki Luisa’dan da eser kalmamıştır. 


Luisa be yeni antifaşist grubu ile ve okuldaki diğer dostları zorda olsa hayatını dengelemeyi başardığı bir sırada korkunç bir haber alır. Bu haber ise Neo Nazilerin dehşet verici bir saldırıya hazırlandıklarıdır. Bu haber üzerine hemen harekete geçen Luisa bu saldırıyı engellemek için yanına Alfa ve Lenor isimli yakın dostlarını alır ve onları savunma planı içine dâhil eder. 


Ama Luisa çok geçmeden bir savunma planının işe yaramayacağını ve bu saldırıyı durdurmak istiyorsa Neo Nazilerden önce bir saldırı yapması gerektiğini fark eder. İşte bu yeni vardığı farkındalık Luisa için kendisi ve idealleri arasında bir savaşa neden olur. İnsan hayatını korumak için başka insanların hayatını yok etmek zorunda olduğu gerçeği ile yüzleşmek istemeyen Luisa bundan ne kadar kaçarsa kaçsın bir karar vermek zorunda olduğunun bilincindedir. Luisa, Neo Nazilere karşı bir saldırı mı düzenleyecektir yoksa bunu çözmenin başka bir yolunu mu bulacaktır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın