104 Görüntülenme
Van Helsing
6.1 IMDB Puanı

Van Helsing

Yönetmen
Senaryo Stephen Sommers
Ödüller 3 ödül & 21 Adaylık.

Stephen Sommers’in yönetip yazdığı aksiyon ve macera filmi Van Helsing, 2004 yılında vizyona girmiştir. Hugh Jackman, Richar Roxburgh, Elena Anaya ve Kate Beckinsale’in rol aldığı film Full Hd 1080p kalitesi ve Türkçe dublaj seçeneği ile sitemizde seyre sunulmuştur.


Vatikan, Gabriel Van Helsing'e (Hugh Jackman), Van Helsing'i pek mutlu etmeyen bir görev olan Kont Vladislaus Dracula'yı (Richard Roxburgh) bulması ve yok etmesi emrini iletir. Helsing Kilise için canavarları öldürmekten bıkmış, sadece halk tarafından kafasında bir ödül olan bir katil olarak damgalanmıştır. Ayrıca, önceki günahları nedeniyle kendisinden alınan bir şey olan anılarını geri almayı çok istemektedir. Kardinal Jinette (Alun Armstrong) bu görevin önemli olduğunu açıklıyor çünkü 450 yıl önce, Yaşlı Valerius adlı bir Transilvanya şövalyesi, Drakula'yı yenene kadar ailesinin asla dinlenmeyeceği ve cennete girmeyeceği sözünü vermiştir. Bununla birlikte, Drakula hala yaşıyor, ancak Valerius'un soyundan sadece ikisi, Prenses Anna (Kate Beckinsale) ve Prens Velkan (Will Kemp) kalmıştır. Valerius ailesinin zamanı azalıyor ve Kilise kendilerinin ruhlarını kurtarmaya adamıştır. Bu yüzden, sadece bir parça resim, sarımsak halkaları, kutsal su, gümüş bir kazık, bir haç, bir otomatik yaylı tüfek ve Vatikan'lı Friar Carl (David Wenham) ile donanmış olan Van Helsing, Transilvanya'ya doğru yola çıkar.


Van Helsing'in, Transilvanya'ya gelişi pek iyi karşılanmadı çünkü Transilvanya'lılar yabancılardan hoşlanmıyor. Prenses Anna, oradaki işlerine meydan okurken Van Helsing, kendilerine doğru uçan üç yarasayı fark eder. Drakula'nın üç gelini, Aleera (Elena Anaya), Marishka (Josie Maran) ve Verona (Silvia Colloca) yarasa kılığında dolaşmaktadır. Anna'yı yakalamaya çalıştıkları açıkt��r. Aslında, birkaç kez onu götürmeyi başarırlar, ancak Van Helsing onu geri almayı başarır. Sonunda, dartla vurmadan önce yayını kutsal suya batırarak Marishka'yı yok eder. İşin garibi, köylüler Marishka'yı öldürdüğü için Van Helsing'e kızar. Vampirlerin ihtiyaçlarını karşılamak için ayda sadece bir veya iki kişi öldürdüklerini açıklıyorlar. Şimdi onun yüzünden intikam için daha çok öldüreceklerdir.


Drakula da bundan memnun değildir. Şehre gelen kendisini öldürmek isteyen bu kiralık canavar avcısını alt etmek için elinden geleni yapacaktır.


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum