59 Görüntülenme
Üniversiteye Giriş Skandalı
7.0 IMDB Puanı

Üniversiteye Giriş Skandalı

(Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal)
Yönetmen
Senaryo Jon Karmen

2019'da, bazı en iyi Amerikan üniversitelerinde lisans kabul kararlarını etkilemek için bir suç komplosu üzerine bir skandal ortaya çıktı. Komplo hakkındaki soruşturma, Varsity Blues Operasyonu koduydu. Soruşturma ve ilgili suçlamalar 12 Mart 2019'da Amerika Birleşik Devletleri federal savcıları tarafından kamuoyuna açıklandı. Komplo kapsamında 53 bireye karşı suçlama yapıldı, bunlardan bir bölümü suçunu kabul etti. Üniversiteye başvuran 33 aile, 2011 ve 2018 yıllarında, paranın bir bölümünü giriş sınav puanlarını dolandırıcılıkla yükseltmek ve üniversite yetkililerine rüşvet vermek için kullanan programın ayarlayıcısı William Rick Singer'a 25 milyon dolardan çok daha fazla para vermek ile suçlandılar.


Varsity Blues Operation: The College Admission Scandal filmi, bu inanamayacağınız skandalını yeniden yaşarken belgesel bir yaklaşım benimsiyor. Chris Smith'in kurnaz ve öfke dolu yeni belgeseli "Varsity Blues Operasyonu: Kolej Kabul Skandalı", Amerika Birleşik Devletleri'nin gördüğü en büyük akademik dolandırıcılık vakasına bağlam katıyor. Netflix araştırma dokümanları kataloğuna güzel bir şekilde uyan , "Operation Varsity Blues", Singer’ın hükümet telefon dinleme yoluyla yakalanan özel konuşmalarının halka açık transkriptleri sayesinde hem röportajlar hem de canlı aksiyon dramatizasyonlarıyla bir araya geliyor.


Bunlardan biri, sayısız hayata yol açan sümüksü "bağımsız üniversite danışmanı" Rick Singer, sonra da onlara FBI muhbiri olarak sırtını dönecektir. Smith, Singer'ın talihsiz konserlerine girerken nasıl titizlikle konuştuğunu göstermek için gerçek FBI telefon dinleme konuşmaları ve yeniden canlandırmalarının büyüleyici bir karışımını kullanıyor.  Çocuklarını ülkedeki en prestijli okullara göndermek için çaresiz kalan ebeveynleri korkutarak, onları tek yollarının cüzdanlarından geçtiğine ikna etmeyi başarır. Çeşitli bilgilendirici konuşma başlıklarının açıkladığı gibi, Harvard gibi Ivy League okulları, 45 milyon dolarlık fiyat etiketleri ile Jared Kushner türünün mega zengin çocukları için kapıyı kolayca tutacak. Bu "arka kapı" dır. Singer, okul atletizm kulüplerine sızarak ve antrenörlere kesinlikle atletik olmayan öğrenciler için yuvaları ayırmaları için rüşvet vererek "yan kapı" olarak bilinen göreceli pazarlık-bodrumu teklif eder. Sitemizden isterseniz 720p film izle seçiminde de izleyebileceğiniz yolsuzlukla dolu olan bu başarılı film gerçekleri belgesel olarak ortaya koyacak.