61 Görüntülenme
Umuda Koşan Kızlar
5.8 IMDB Puanı

Umuda Koşan Kızlar

(Sisters on Track)
Kategori

Brooke, Rainn ve Tai kardeşlerin hayatlarını yakın takibe alan Umuda Koşan Kızlar isimli belgeselde, Brooke, Rainn ve Tai kardeşlerin henüz küçücük yaşlardan itibaren tabi oldukları çok sıkı eğitimlerin ve sıfırdan başlayarak başarı merdivenlerini nasıl tırmandıklarının hikâyesini anlatmaktadır. Brooke, Rainn ve Tai henüz çocukluk dönemlerinden bu yana koşu pistlerinde yaşamlarını sürdüren ve asla normal çocuklar gibi bir hayata sahip olamayan ama bunun karşılığında da almadıkları ödül kalmamış olan üç koşucu kız kardeştir.


Brooke, Rainn ve Tai siyahî birer kardeştirler ve zengin bir aileye sahip olmadıkları için sürekli olarak varoşlarda yaşamakta ve bu zorlu hayata rağmen başarıdan başarıya koşmaktadırlar. Beyaz yaşıtları birçok önemli kaynakları olmayan ve çoğu fırsatın sunulmadığı bu kız kardeşler adlarını sıfırdan duyurmuşlardır ama bunu yaparken de çok büyük zorluklar ve engellerle karşılaşmışlardır.


Brooke, Rainn ve Tai kız kardeşler, siyahî olmalarının verdiği toplum baskısının dışında, yaşlarının ve çevrelerinin getirdiği baskıları da omuzlarında hissetmişlerdir. Onların yaşları birbirlerinden farklı olsa da yaşadıkları sorunlar hep aynı olmuştur. Ten renkleri nedeni ile asla başaramayacakları düşünülen kız kardeşler her defasında bu türden görüşlerin ne denli haksız ve yanlış olduğunu kanıtlarcasına, katıldıkları her yarıştan derece almayı başarmışlardır.


Fakat bu dublajlı ve 4k formatlı belgesel filmde Brooke, Rainn ve Tai kız kardeşlerin sadece sporcu kişilikleri değil, onların birer kız çocuğu olmaları da dikkatli bir şekilde işlenmiştir. Bu muhteşem kız kardeşlerin muazzam hayatlarını ekranlara taşıyan yönetmenler ise Corinne van der Borch ve Tone Grøttjord-Glenne isimleridir. Senaryosunu Sean Gullette’nin ele aldığı bu yapımda Brooke Sheppard, Rainn Sheppard ve elbette Tai Sheppard kız kardeşler de belgeselin başrol oyuncu kadrosunu oluşturan küçük sporcu yıldızlardır. Sizde gerçek bir başarı öyküsü izlemek ve herşeyin altın tepside sunulmadığı bu küçük sporcu yıldızların zorlu hayatlarını görmek istiyorsanız, o zaman doğru adrestesiniz.