254 Görüntülenme
Trollie: Evim Güzel Evim
6.0 IMDB Puanı

Trollie: Evim Güzel Evim

(Trollie: Home Sweet Home)
Kategori

2016 yapımı aile filmi olan Trollie: Home Sweet Home’un yönetmen koltuğunda Gert Embrechts oturmaktadır. Embrechts daha önce Vincent (2001), 13 (1999) ve Allew, Eddy! (2012) aile filmlerinin yönetmenliğini yapması ile tanınmaktadır. Filmde bulunan karakterler Kees Boot, Richard de Ruijter ve Tjebbo Gerritsma tarafından canlandırılmıştır.


Noel yaklaşmaktadır ve genç çocuk Max, tatili dağların yakınında yalnız yaşayan büyükannesiyle geçirmek için ailesiyle birlikte yanına gider. Meraklı Max kısa süre sonra odasında yalnız olmadığını keşfeder. Bir bebek trol veya Trollie, elmalı turtasını tatmaya gelmiştir. Max, beklenmedik konuğu meraklı kuzenleri ve bir avcı da dâhil olmak üzere diğer meraklı gözlerden uzak tutmak zorundadır, ancak bunu bir sır olarak saklamak zordur. Trollie evini özlemektedir ve Trollie'yi dağlarda bulunan evine geri götürmek Max ve yeni arkadaşlarına kalır.


Max büyük annesinin yanına gittiğinde bazı ayak izine benzer fotoğraflar bulur. Büyük annesine yakınlarda hiç ayı olup olmadığını sorar ve fotoğrafı gösterir. Büyük anne ona bunun ayı değil bir Troll ayak izi olduğunu söyler. Trollerin dağlarda yaşayan gizemli ve sihirli yaratıklar olduğunu ancak onlardan uzak durması gerektiğini söyler. Meraklı Max kendisine engel olamaz ve onları aramaya çıktığında dağların buz kaplı yüzeyinde yürürken buzlar kırılır ve dondurucu suyun içine düşer.


Ailesi tarafından son anda kurtarılıp eve getirilen Max iyileşmesi için ve cezalı olduğu için bir süre evde kalmak zorundadır. Bu sırada eve küçük bir troll yavrusu girer. Trollie adındaki bu yavru küçük sayılsa da Max’ten oldukça büyüktür ve eğer aile onun varlığını öğrenirse onu yok etmeye çalışacaklardır. Bu yüzden Max onu saklamaya karar verir ve onunla arkadaş olmaya çalışır. Trollie her fırsatta eline geçirdiği her şeyi yemekte ve resim çizme fırsatı olduğunda da iki tane yan yana dağ çizmektedir. Buna bir süre anlam veremeyen Max daha sonra pencereden baktığında iki tane dağ görür. Bu sayede Trollie’nin evine gitmek istediğini ve evinin o dağların arasında olduğunu anlar. Fakat onu eve götürmek çok tehlikelidir ve her ikisi de birer çocuktan başka bir şey değildir.

Serinin diğer filmleri 1