125 Görüntülenme
Trendeki Kız
4.4 IMDB Puanı

Trendeki Kız

(The Girl on the Train)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 120 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Gaurav Shukla, Ribhu Dasgupta, Abhijeet Khuman
Ödüller 1 ödül

Parineeti Chopra’nın yakında yayınlanacak olan Bollywood filmi The Girl On The Train, İngiliz yazar Paula Hawkins'in aynı adlı 2015 romanından uyarlandı. Paula’nın romanı, Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux, Luke Evans, Allison Janney, Édgar Ramírez ve Lisa Kudrow'un rol aldığı bir Hollywood filmine uyarlandı. 2016 yılında vizyona giren Hollywood filminin adı da Trendeki Kız oldu. Gişelerde başarıya ulaşan ve sitemizde 4k kalitede sizlere sunulan ve yönetmenliğini Ribhu Dasgupta'nın üstlendiği filmde, alkolik bir yalnız olan Mira Kapoor'un hayatına odaklanılıyor.


Hikâye, günlük işe gidiş geliş treninin her gün geçtiği bir evde yaşayan, görünüşte günlerini mükemmel bir çifti hayal ederek geçiren, ancak bir gün orada şok edici bir şey yaşayarak yeni bir boşanmış bir kişiyi anlatıyor.   Mira günlük gelişigüzel gidiş gelişlerinde bu kadını her gün izliyor ve kaybettiği her şeyi içerdiği için hayatını idealleştiriyor. Kaybolan ve daha sonra öldürüldüğü ortaya çıkan aynı kadının soruşturmasına karışıyor. Mira, cinayetin işlendiği yerin yakınında olduğu için şüphelilerden biri haline gelmiştir. Ama hiçbir şey hatırlayamıyor, çünkü bir tür hafıza kaybı olan amnezya yaşıyor. Trendeki Kız, önemli rollerde Aditi Rao Hydari, Avinash Tiwary ve Kirti Kulhari'yi de canlandırıyor. Bir zamanlar alıngan avukat Mira Kapoor (Parineeti Chopra) çocuğunu, sevdiği bir kocayı ve gelişmekte olan bir kariyerini kaybetme travması altında dönüyordu. 


Her seferinde yüksek riskli bir davanın peşinde koştuğu günleri geride bırakmıştır. Talihsiz bir araba kazasının onu nadir görülen bir hafıza kaybı ile baş başa bırakması ve sonunda büyük bir alkoliğe dönüşmesinin kimseye bir faydası olmayacaktır. Ancak umut bir kadın şeklinde hayatına geri döner. Her gün Redbridge-Greenwich tren rotasında sık sık giderken Mira, daha sonra Nusrat John (Aditi Rao Hydari) olarak anılacak olan güzel evine ve hayatına hayran kalıyor. Ancak bu teselli kısa ömürlüdür. Nusrat bir ormanda ölü bulunur ve Mira’nın dijital ayak izi onu olay mahalline yerleştirir. Mira’nın bir şekilde kendini savunması gerekir ancak yaşadığı hafıza kaybıyla işler hiç de iç açıcı gözükmemektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın