1,032 Görüntülenme
Thor 2 Karanlık Dünya
6.9 IMDB Puanı

Thor 2 Karanlık Dünya

(Thor: The Dark World)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 112 dakika
Yönetmen
Senaryo Christopher L. Yost, Christopher Markus, Stephen McFeely, Don Payne, Robert Rodat, Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby, Walter Simonson
Ödüller 3 ödül & 21 Adaylık.

Binlerce yıl önce Karanlık Elfler adındaki ırk, Aether adında bir silahı kullanarak tüm evreni karanlığa boğmaya çalışmıştır. Tanrı Odin’in babası Bor ve Asgardlı askerleri onları durdurur fakat liderleri Malekith kaçmayı başarmış ve bir sonraki fırsatını beklemeye başlamıştır. Asgardlı savaşçılar Aether’i bulmuştur fakat yok edilemediği için onu saklamaya karar vermişlerdir.


Thor serisinin ikinci filmi olan Thor: Karanlık Dünya’nın yönetmenliğini “Game Of Thrones”, “The Emperor’s New Clothes” ve “Terminatör: Genisys” film ve dizilerinin yönetmenliğini yapmış ve bir Primetime Emmy ödülü ile birlikte 7 ödül ve 14 ödül adaylığın sahibi Alan Taylor yapmaktadır. Senaryosunda ise Christopher L. Yost, Christopher Markus ve Stephen McFeely çizgi roman evreninin yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby rehberliğinde görev almışlardır.


Filmin ana kahramanı Odin’in oğlu Thor yine Chris Hemsworth tarafından canlandırılmaktadır ve Loki, Tom Hiddlestone, Odin ise Anthony Hopkins tarafından canlandırılmaktadır. Filmin diğer oyuncuları arasında ise Natalie Portman Jane olarak, Jaimie Alexander Sif, Zachary Levi Fandrall olarak ve Christopher Eccleston Malekith olarak yer almaktadır.


Dünya’da işlediği savaş suçları sebebi ile Loki mahkum edilmiştir. Bu sırada Loki beraberindeki Fandral, Volstagg ve Sif Vanaheim’daki vahşiler ile savaşmaktadır. Böylece 9 diyarda barışı sağlayıp Bifröst yani Gökkuşağı Köprüsünü yeniden kurabileceklerdir. Jane Frost adlı asrtofizikçi ise son görüşmelerinin üzerinden iki yıl geçmesine rağmen hala Thor’u beklemektedir. Jane, Thor’un Dünya’ya geldiğinde oluşanlara benzeyen gariplikler keşfetmektedir. İş arkadaşı Darcy onu terk edilmiş fabrikada oluşan fizik kurallarına aykırı durumu göstermek için yanına çağırır. Orayı incelemeye gittiğinde bir kara delik keşfeden Jane bir anda kara deliğin içine düşer.


Asgardlılar, Yakınsama adını verdikleri bir olayın yakın olduğunu ve kara deliklerin, portalların evrende rastgele oluşabileceğini bilmektedir. Yakınsama, 9 diyarın bir sıralama ile dizilmesi sonucu oluşmaktadır. Bu sırada Jane’in kayboluşundan haberdar olan Gökkuşağı Köprüsünün bekçisi ve 9 Diyardaki her noktayı görebilen Heimdall, Thor’u bu konuda uyarır. Hemen Jane’i aramaya koyulan Thor onu bulduğunda Jane yaralıdır. Asgardlı doktorların onu tedavi etmesi için onu Asgard’a getirse de doktorlar ne yapacaklarını bilmemektedir. Babası Odin, Jane’in, Aether tarafından yaralandığını ve onun er ya da geç öleceğini düşünmektedir.

Serinin diğer filmleri 2

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum