84 Görüntülenme
Tehlikeli Nokta
5.5 IMDB Puanı

Tehlikeli Nokta

(Red Dot)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi SF Studios
  • Film Süresi 86 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Alain Darborg, Per Dickson

David ve Nadja isimli çiftin evliliklerini kurtarmak için planladıkları bir tatilin nasıl bir an da kâbusa dönüştüğünü anlatan 4k film formatındaki Red Dot isimli İsveç filminde aksiyon ve gerilim film boyunca hissedilir derecede yüksektir.


Türkçe dublajı yapılan filmde; David ve Nadja çifti son zamanlarda evliliklerindeki monotonluğu fark etmişlerdir. Özellikle de Nadja’nın hamile olduğu haberi ardına daha bir durağan hale gelen evliliklerini kurtarmak isteyen çift sadece baş başa kalabilecekleri bir tatil planı yaparlar. Bu plan İsveç’in en kuzey köşesinde kayak yapmak ve yürüyüşe çıkmaktır. Bu bölge hem temiz havası hem ıssızlığı hem de geniş arazisi ile David ve Nadja çifti için harika görünmektedir. 


Kamp alanına gelen ve çadırlarını kuran çift için gün güzel başlamıştır ancak güzel bir şekilde sona ermeyecektir. Çünkü David ve Nadja çadırlarının üstünde gezinen kırmızı bir lazer noktasını gördüklerinde neye uğradıklarını şaşırırlar. Nadja hemen bunu yapan kişilerin bir süre önce tartıştıkları avcılar olduğunu anlar ve çift hayatlarını kurtarmak için kendilerini vahşi doğanın kucağına bırakırlar. David ve Nadja vahşi doğanın kucağında, vahşi hayvanlar, soğuk ve tanımadıkları bir iklim örtüsü ile korkunç olaylar yaşamaya mahkûm edilirler. Fakat onlar için asıl kâbus henüz başlamamıştır. Çünkü avcılardan bir süre kaçtıklarını düşünen çift aslında avcıların onlarla oyun oynadıklarını anlarlar. Avcılar pusudadırlar ve sadece onlara dinlenmeleri ve daha iyi kaçabilmeleri için kısacık bir zaman tanımışlardır. Bu yüzden avcılar kısa bir molanın ardına David ve Nadja çiftinin peşlerine yeniden düşerler. 


Ne yapacaklarını bilemeyen evli çift bu avcıların onlardan tam olarak ne istediklerini de bilmemektelerdir. Ayrıca hamile olan Nadja giderek daha hızlı yorulmaya başlamıştır ve bu da onları yavaşlatmaktadır. Bu kim oldukları bilinmeyen avcılar David ve Nadja çiftinden ne istemektelerdir? Bu avcılar acaba Nadja’nın hamile olduğunu biliyorlar mıydı? Avcıların eline bu çifti öldürmekle ne geçecekti?


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın