11 Görüntülenme
Tarih Öncesi Topraklarda 14: Cesurların Yolculuğu
6.0 IMDB Puanı

Tarih Öncesi Topraklarda 14: Cesurların Yolculuğu

(The Land Before Time XIV: Journey of the Brave)
  • Yapım Yılı
  • Film Süresi 82 dakika
Senaryo Cliff Ruby, Elana Lesser, Judy Freudberg, Tony Geiss

Muhteşem bir orman, birbirinden sevimli hayvanlar ve sıkı sıkıya dost olan dinozorlar. İşte bu sıkı dostlar arasında henüz yavru olan Littlefoot, Spike, Ducky, Cera ve Petrie birbirlerini çok seven ve birbirlerini asla yalnız bırakmayan küçük dinozorlardır. Ancak bir gün bu dostlardan birinin çok büyük bir yardıma ihtiyacı olduğunda bu sıkı grup çok tehlikeli bir maceraya girişmek zorunda kalacaklardır.


Littlefoot, Spike, Ducky, Cera ve Petrie güzel ormanlarında sakin yaşamlarını güle oynaya sürerken aniden yıllardır hiç ses etmemiş olan yanardağ bir an da gürlemeye başlar. Bu durum sıkı dostları korkutsa da bu olaya hayran kalmadan da edemezler. Fakat grup üyelerinden Littlefoot babasının yanardağ yönüne uzun saatler önce gittiğini ve halen de geri dönmediğini hatırladığında bir an da bu hayranlığı korkuya dönüşür. Dostları Spike, Ducky, Cera ve Petrie ile durumu paylaşan Littlefoot kendi başına babasını aramaya gideceğini söylediğinde dostları da onunla birlikte geleceklerini söylerler.


Littlefoot, Spike, Ducky, Cera ve Petrie artık geri dönülmez bir yola çıkmış bulunurlar ve işin daha da korkuncu yanardağ sakinleşmek yerine giderek daha da hareketli bir almaktadır. Yol boyu birçok hayvanın başının dertte olduğunu gören Littlefoot, Spike, Ducky, Cera ve Petrie bu hayvanlara yardım etmek için bir an bile tereddüt etmezler. Ancak zaman zaman kendilerinin de yardıma ihtiyacı olduğunda diğer hayvanlar da onlara destek olur. Littlefoot, Spike, Ducky, Cera ve Petrie dağın zirvesine yaklaştıkça tehlike daha da büyümekte ve küçük dinozorlar için yol daha korkunç bir hal almaktadır. Littlefoot, Spike, Ducky, Cera ve Petrie birlikte çıktıkları bu kurtarma operasyonunda acaba başarılı olup, Littlefoot’un babasını zamanında bulmayı başarabilecekler midir? Yoksa Littlefoot ve dostları bu kurtarma operasyonu için çok mu geç kalmışlardı?