86 Görüntülenme
Susturma
6.2 IMDB Puanı

Susturma

(The Silencing)
Kategori

Bir vahşi yaşam sığınağında izole bir şekilde yaşayan ıslah edilmiş bir avcı, o ve yerel Şerif, kızını yıllar önce kaçırmış olabilecek acımasız bir katili izlemek için yola çıktığında ölümcül bir oyuna karışır. Alkolik Rayburn Swanson, adı kayıp kızının adıyla anılan Gwen Swanson Barınağı'nın sahibidir. Barınak, hem Gwen tuzakçı yaşam tarzını onaylamadığı ve hem de viski almak için bir mağazaya girerken arabasından beş yıl önce kaybolduğu için bir kefaret eylemidir. Rayburn, gözetleme kameraları kullanarak avcıları dışarıda tutar. Şerif Alice Gustafson, sorunlu bir genç adam olan Brooks'un kız kardeşidir. Bir göl kenarında bulunan genç bir kızın cesedini incelerken Alice, kızın boğazında bir ağaca gömülü bir mızrak başının ucunda bir yara olduğunu fark eder. Ceset hakkında bir şeyler öğrendikten sonra Rayburn, pozitif bir kimlik oluşturmak için gelir, ancak bu Gwen değildir. Alice, mızrağın atlat olarak bilinen nadir bir silahta kullanıldığını öğrenir. Rayburn, ghillie kıyafetli bir adamı ormanda takip ederken görür; Rayburn adamla yüzleşmeye çalıştığında, fırlatılan bir mızrakla yaralanır. 


Kaçarken siyah, ruhsatsız bir kamyon bulur ve onu alır. Yarasını diktikten sonra, aynı adam tarafından kutsal alanda bir kızın avlandığını görür ve onu kurtarmak için geri döner. Rayburn, bir gecede kullanılmayan çivi tuzağında onu güvende tutarak kızı Molly'yi kurtarır. Dilsiz hale getirilmiştir, ölen kızın üzerindekine benzer bir boğaz izi vardır. Ertesi akşam kulübeye geri dönerler ama avcı tarafından pusuya düşürülürler. Avcı, Rayburn'u yaralar ve Molly'yi bir mızrakla bıçaklar. Alice gelir ve Molly'nin bıçaklandığını gördükten sonra hemen Rayburn'den şüphelenir, ta ki avcı arkasında görünene kadar. Hâlâ kılık değiştirmiş tavırları onun erkek kardeşi olduğuna inanmasına neden olur. Alice, Rayburn'u vurur, onu yaralar ve kardeşinin kaçabilmesi için yardımcı olur. Yıllar önce kaçırılan kızının intikamını almak isteyen bu babanın durmaya niyeti yoktur ve avcıların avlanılma sırası gelmiştir.


The Silencing, Micah Ranum'un senaryosundan Robin Pront tarafından yönetilen 2020 Amerikan-Kanada aksiyon-gerilim filmidir. Nikolaj Coster-Waldau ve Annabelle Wallis filmde rol alıyorlar.