90 Görüntülenme
Suç Şehri
4.8 IMDB Puanı

Suç Şehri

(Cut Throat City)
Yönetmen
Senaryo P.G. Cuschieri

2020 yapımı bir aksiyon, suç ve dram filmi olan Suç Şehri’nin yönetmenliğini daha önce Amerikan Gangsteri (2007) ve Demir Yumruklu Adam (2012) filmlerinde rol almış ve Kill Bill 1’in müziklerini de yapmış olan RZA üstlenmiştir. Filmin senaryosu P. G. Cuschieri tarafından kaleme alınmıştır.


2005 yılında New Orleans’da yaşayan, dört arkadaş; Blink, Miracle, Andre ve Junior, Blink'in, Demyra ile olan düğününe hazırlanmaktadır. O sırada Katrina Kasırgası kısa sürede şehri yok eder. Bir süre sonra, "Cut Throat City" adını verdiği bir grafik roman üzerinde çalışan bir sanatçı olan Blink'in çalışmasını yayınlama şansı reddedilir ve bu durum onu üzer. Lower Ninth Ward'da ikamet eden o ve arkadaşları yoksullukla mücadele etmektedir. Blink ve Demyra, devlet yardımı için başvurur ve reddedilirler. Blink, kendisinin ve arkadaşlarının Demyra'nın kuzeni ve yerel bir uyuşturucu baronu olan Lorenzo Bass ile buluşmalarını önerir.


Bass onlara kumarhane soyma işi teklif eder. Soygun sırasında güvenlik gelir ve bir çatışma başlar. Grup kaçar ancak polis tarafından takip edilir ve Andre öldürülür. Grup, Andre'nin cesedini atmalarına yardımcı olması için yerel bir Papaza ödeme yapar. Üçlü, 20.000 dolarlık kazançlarıyla kendilerini Bass'a sunar ancak Bass haberlerin 150.000 dolar ile kaçtıklarını söylediğini ve kalan parayı istediğini söyler. Üçlü, Bass’ın adamları ile savaşırken bir köpek Bass'a saldırır. Bass köpeği öldürür ve Blink'i vurmaya hazırlanır, ancak cephanesi kalmaz ve üçlü kaçar. Bu arada Dedektif Lucinda Benoit, kumarhane soygununu araştırmakla görevlendirilir.


Üçlü, Blink'in babası Lawrence'ın evinde kalır. Blink, suç çetesi lideri Saint'den yardım istemelerini önerir. Dedektif Benoit, kendisine çok az yardım sunan yozlaşmış Dedektif Courtney ile tanışır, ancak kısa süre sonra Bass'ın, kumarhaneyle iç bağlantıları olduğu için grubu kurduğunu öğrenir. Bu arada Demyra, Bass tarafından tehdit edilir ve bu nedenle karısı için bakım hizmeti verdiği Alderman Jackson Symms ile tanışır ve yardım etmeyi kabul eder. Dedektif Courtney ile görüşür ve ondan bilgi vermesini ve Saint'e bir ödeme yapmasını ister. Dedektif Benoit, kanlı giysilerini ve bir poker çipini bulduktan sonra Blink ile tanışır. Ancak Symms'den durumun gerçekliğini öğrendikten sonra fikrini değiştirir.