165 Görüntülenme
Spiral: Testere Devam Ediyor
5.3 IMDB Puanı

Spiral: Testere Devam Ediyor

(Spiral: From the Book of Saw)
Senaryo Josh Stolberg, Pete Goldfinger

Uzun zamandır sabırsızlıkla beklenen ve milyonlarca hayran kitlesinin nefeslerini tutarak bekledikleri serinin devam filmi olan Spiral: From the Book of Saw filminin yönetmen koltuğunda Darren Lynn Bousman bulunmaktadır. Filmin yazar kadrosu ise Josh Stolberg ve Pete Goldfinger isimlerinden oluşmaktadır. Bu muhteşem filmin yıldız isimleri ise başta elbette Samuel L. Jackson olmak üzere filmin yapımcılığını da üstlenmiş olan Chris Rock ve Max Minghella isimlerini barındırmaktadır. Imdb üzerinden puanı 5.9 olarak değerlendirilen film ilk gösterisini 14 Mayıs 2021’de, Kanada’da yapmıştır. 


Türkçe dublajlı filmlerimize ekleyeceğimiz ve elbette görüntü kalitesini de sizler için 4k film izle güncellemesine alacağımız Spiral: Testere Devam Ediyor filmi dedektif Zeke Banks ve çaylak ortağı dedektif William Schenk’in, ünlü seri katil Testere’nin oyuna çekilmelerini konu almaktadır. 


Zeke yine günlerden birgün ortağı ile aktif göreve çıktığında telsizinden gelen bir çağrı ile tuhaf bir şekilde işlenmiş bir cinayet mahaline çağırılır. Zeke henüz olay yerine girdiğinde dahi tüyleri diken diken olmuş ve bu görüntüyü bir yerden hatırladığını anımsamıştır. Fakat bu aklına gelen olay pek de olası bir şey değildir. Çünkü sadece Zeke değil tüm dünya için Testere adı verilen seri katilin defteri çoktan dürülmüştür. 


Ancak bu cinayet soruşturmasını üstlenen Zeke kısa sürede olayların seyrinin çok derinleşeceğini hatta olayların içine eski bir polis gazisi olan ve şehirde çok da ünlü olan babası Marcus’un da dâhil olacağını hiç aklına getirmez. Olaylar ilerledikçe, cinayetler arttıkça ve Zeke işin içinden çıkamaz hale geldikçe Zeke işin içinde daha farklı işler olduğunu da anlamaya başlar. Her ne kadar bunu istemese de babasından yardım almak zorunda kalan Zeke her şeyden önce bu cinayetler ve şehrin geçmişi arasında bir bağ olduğunu öğrenmek zorundadır. Ancak her şey bununla da aydınlanmayacaktır. Zeke sadece cinayetleri farklı açıdan görmek ve araştırmak değil, aynı zamanda babası ve cinayetler arasındaki bağla da yüzleşmek zorundadır. Katile yaklaştıkça Zeke kendini içinden çıkılmaz hastalıklı bir oyunun tam da merkezinde bulacaktır! 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum