177 Görüntülenme
Son Ultimatom: The Bourne Ultimatum
8.0 IMDB Puanı

Son Ultimatom: The Bourne Ultimatum

(The Bourne Ultimatum)
Yönetmen
Senaryo Tony Gilroy, Scott Z. Burns, George Nolfi
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 29 ödül & 42 adaylık. total

Son Ultimatom; Bu sefer, Bourne, alfabetik olarak Londra, Madrid, Moskova, New York, Paris, Tanca ve Turin arasında umutsuz bir avla uğraşırken, Amerika'daki gizli CIA ajanları, şaşırtıcı bir dizi yüksek teknoloji ürünü alet ve teknik kullanarak onu takip ediyor. Onu kovalayan insanları bulmak için çaresizce kaçan Jason, Madrid'de CIA'den Nicky Parsons (Julia Stiles) ile takılır.


Elbette sansasyonel araba kovalamacaları, yüksek yerlere olası olmayan sıçramalar, akıllı çifte geri dönüşler ve yıldırım kararları var. Bazen CIA karargahına geri döneriz (her ne kadar gizli bir CIA gizli operasyonu kendi karargahında saklanmayacak olsa da) ve Jason'ın adına söylenecek bir şey olduğundan şüphelenen ajan Pamela Lundy (Joan Allen) ile tanışırız. İlk iki filmde yer almadığı için, ajansın kurumsal mirasının bir parçası olarak Bourne'a karşı nefreti miras almış olması gereken patron Noah Vosen (David Strathairn). Ve sonunda, Bourne'un geçmişe dönüşlerindeki o karanlık kabus figürü odak noktasına gelir ve onu hemen oracıkta dövmek yerine her şeyi açıklar. Bundan sonra başka bir kovalamaca var.


Noah Vosen liderliğindeki CIA ajanlarıyla, Bourne zamana karşı yarışıyor, ölümcül suikastçılarla savaşıyor ve Jason Bourne'un arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmaya yaklaştıkça beklenmedik müttefikler buluyor.


Damon hala güçlü bir Bourne. Tüm yeni oyuncular bir izlenim bırakıyor, ancak geri dönen yıldızlar Joan Allen ve Julia Stiles öne çıkmaya devam ediyor. Gizemler açıklanır ve bazıları hayalimize bırakılır. Her şeyden önce, Bourne, tüm içgüdüleri ve durumları onu kötülüğe zorladığında veya yapmasını söylediğinde iyilik yapmak isteyen bir aksiyon kahramanı olarak öne çıkmaya devam ediyor.