388 Görüntülenme
Siyah Giyen Adamlar 2
6.2 IMDB Puanı

Siyah Giyen Adamlar 2

(Men in Black II)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amblin Entertainment, MacDonald-Parkes
  • Film Süresi 88 dakika
Kategori
Senaryo Lowell Cunningham, Robert Gordon, Robert Gordon, Barry Fanaro
Ödüller 4 ödül & 16 Adaylık.

İlk filmde dünya çapında başarı elde etmiş olan seri 4 yıl aradan sonra sevenleriyle tekrar buluşuyor. Çok iyi ikili olmuş ve güzel işler çıkartmış Ajan K ve Ajan J, 4 yıl sonunda maceralarına kaldıkları yerden devam ediyorlar. Bu 4 yılda çok şey değişmiş Ajan K sevdiği kadına sonunda kavuşmuş ve ortağı olan Ajan J, K’nin tehlikeden uzak durması ve normal hayatına geri dönmesi için hafızasını silmiştir. 


Ajan K sıradan ve normal hayatında yaşamını sürerken, Ajan J kaldığı yerden ortağı olmadan devam etmiş ve yeni bir dosya üzerinde çalışmaya başlamıştır. Sıradan bir cinayet olayını araştıran Ajan, dosyayı inceledikçe ve elde ettiği bulguları gördükçe bunun aslında basit bir olay olmadığını ve hayati tehlikeleri barındırdığını görüyor. Serleena isimli güzel bir kadın kılığına girmiş olan yeni düşmanının, dünyaya yerleştirmeye çalıştığı bir cihazla birden fazla gezegende hüküm sürmek için büyük bir güce sahip olmaya çalıştığını farkeder. Bir yandan da yeni bir ortak bulmak için kolları sıvayan Ajan J, aradığı kriterlere uygun ideal birini bulamıyor. Ortaya çıkan bu yeni düşmanın planlarını engelleyecek bilgilerin Ajan K’nin silinmiş hafızasında gizli olduğunu öğrenen Ajan J, eski ortağının hafızasını geri getirebilmek için büyük uğraşlar verir.


Kariyerindeki ilk deneyimini Blood Simple filminde görüntü yönetmenliğiyle yapmış olan Barry Sonnenfeld, serinin ilk filmindeyönetmenlik koltuğuna oturmuş ve devam filmi olan Man in Black 2’de de yerini korumuştur. Senaryosunda yine aynı şekilde The Men in Black çizgi romanının yaratıcısı Lowell Cunningham isminden s��z ettirmiş ve Robert Gordon ile ortak bir iş çıkartmışlardır.


2002 yılında sevenleriyle beyaz perdede buluşan bilim kurgu filmi, ilk filmde başrollerini Ajan K ve Ajan J karakterlerine hayat vermiş olan Tommy Le Jonas ve Will Smith, ikinci filmde de kendilerinden söz ettirmiş, Amerikalı oyuncu, seslendirme sanatçısı ve tiyatro yönetmeni RipTorn kadroya dahil olmuştur.


140 milyon dolar bütçesi olan film, vizyona girdiği ilk hafta 52 milyon doları geçen bir hasılat elde etmiştir. Genel olarak bakıldığında ise Amerika’da toplam 193 milyon dolar, tüm dünya genelinde 445 milyon dolarlık bir kazanç elde etmiştir.


 

Resimler 2