72 Görüntülenme
Şiddet Mirası
5.6 IMDB Puanı

Şiddet Mirası

(Hammer)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi JoBro Productions & Film Finance, Rhombus Media
  • Film Süresi 82 dakika
Senaryo Christian Sparkes, Joel Thomas Hynes

Hammer yani Şiddet Mirası filminde; Stephen çok uzun zamandır büyük oğlu Chris’ten haber alamamaktadır ancak onun yokluğu ile yaşamaya zor da olsa alışmıştır. Aslında Chris uzun bir zaman önce karıştığı bazı pis işler yüzünden aileden uzaklaştırılmıştır. 


Türkçe dublaj ya da Türkçe altyazılı olarak sizlere sunulan Hammer filminde bir baba ile oğlunun aralarındaki inanılmaz bağın ne kadar incelebileceğini ve ne kadar da sağlamlaşabileceğini ve yer yerde kopabileceğini, kimi zaman dramatik kimi zaman da gerilim yüklü bir şekilde göreceksiniz.


Chris uzun bir süre önce ailesine karşı tehlikeli olabilecek bir takım pis olaylara bulaşmıştır ve baba Stephen onu aileye daha fazla zarar vermemesi için neredeyse aileden aforoz etmiştir. Bu kararından pişmanlık duysa da vazgeçmeyen baba Stephen aslında hergün oğlunun nasıl olduğunu düşünmekte ve onu merak etmektedir. Fakat Chris yıllar sonra kendi kasabasına geri dönecektir ama bu geri dönüş ailesini özlediği için olmayacaktır. 


Chris yine rahat durmamıştır ve başını yeniden derde sokmuştur ve bazı tehlikeli adamlardan da kaçması gerekmektedir. Fakat Chris kenara sıkışmıştır ve artık babasını arayıp yardım istemek dışında başka bir çaresi kalmamıştır. Oğlundan korkunç bir yardım çığlığı telefonu alan baba Stephen yerinde duramaz ve oğluna yardım etmek için bulunduğu yere gider. Fakat Stephen oğlunu umduğu gibi bulamaz ve Chris korkunç bir haldedir. Bu noktadan sonra işler çığırından çıkar ve olaya Chris’in küçük kardeşinin de dâhil olduğu bir şiddet furyası başlar. Baba Stephen bir yandan oğluna yardıma geldiği için, bir yandan da küçük oğlunun da bu olaylara karıştığı için içten içe pişmanlık duymaktadır ancak babalık duyguları da ağır basmaktadır. Ama baba Stephen bir şekilde bu olayı çözmek zorundadır. 


Full HD 4k kalite farkı ile sizlere sunulan bu yapımın hem yönetmen hem de senarist koltuğunda Christian Sparkes oturmaktadır. Suç, dram ve gerilimi inanılmaz bir şekilde iç içe sunmayı başaran deneyimli yönetmen bu defa da bu filmini imdb sıralamasında 5.5’de tutmayı sağlamıştır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın