60 Görüntülenme
Şiddet Dolu Kalp
5.5 IMDB Puanı

Şiddet Dolu Kalp

(The Violent Heart)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi 21 Laps Entertainment, Material Pictures, 3311 Productions
  • Film Süresi 107 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Kerem Sanga

Türke dublajı hazır olan The Violent Heart’da, Daniel henüz dokuz yaşındayken sonrasında hatırlamasa da ablasının nasıl öldürüldüğüne tanıklık etmiştir ve bu durum küçük Daniel’in bilinçaltında büyük bir yer kaplamıştır. Ancak Daniel daha sonra aslında neyi nasıl gördüğünü anlayacaktır.


Ablasının ölümünün ardına on beş yıl geçmiştir ve Daniel artık Deniz Kuvvetlerine gitmeye hazır, yirmi dört yaşında bir delikanlı olmuştur. Ama Daniel’in kalbi bu sırada henüz lise son sınıfa giden güzel Cassie’ye aittir. Daniel için hayat şu an da Deniz Kuvvetlerine kabul edilmek demektir ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. Çünkü Daniel ablası hakkındaki son anısından sonra çok asabi ve saldırgan bir çocuk olmuştu ve bu döneminde de okulda bir kavga sırasında bir çocuğun gözünü kör etmişti. Şimdiyse uzun yıllar önce kendini kontrol edemeyip bir başkasının kör olmasına sebep oluşu karşısına çıkmakta ve onun geleceğini elinden almakla tehdit etmekteydi. Deniz Kuvvetlerinin detaylı araştırması sonucu bu olay da ordunun gözünden kaçmamıştı. Daniel o zamanlar ısla evinde bu olaydan dolayı bir süre kalmak zorunda bile kalmıştı. 


Daniel’in en büyük korkusu gerçek olmuş ve ordu neler olup bittiğini öğrenmişti. Daniel artık nefesini tutmuş ve Deniz Kuvvetlerinin onun için vereceği kararı beklemekteydi. Bu sırada Daniel henüz 18 yaşına girmiş olan Cassie ile arasını yakınlaştırmakta hatta onunla bir gelecek bile hayal etmekteydi. Ama Daniel için asıl olaylar henüz başlamamıştı bile. Daniel eğer gerçekten sakin ve huzurlu ve başarılı bir hayat istiyorsa geçmişi ile yüzleşmeli ve on beş yıl önceye ve ormana geri dönüp ablasına gerçekte neler olup bittiğini tamamen hatırlamalıydı. Çünkü Daniel bunu yapmadığı sürece patlamaya hazır bir bomba gibi etrafta dolaşmaya devam edecek ve belki de hayatını tamamen mahvedecekti. Acaba Daniel geçmişi hatırlamaya hazır mıydı?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın