14 Görüntülenme
Sen, Ben, Onlar ve Biz

Sen, Ben, Onlar ve Biz

(Du Sie Er & Wir)

Dört samimi arkadaş, eğlence masasında yaşanan yarı ciddi bir tartışma ve tartışmanın sonunda alınan tuhaf ve akıl almaz bir karar. Orijinal adı Du Sie Er & Wir olan 4k format filmde, dört arkadaşın birbirlerinin eşlerini bir ay gibi kısa bir süreliğine değiştirme oyunu oynamaları ve bu oyunun sonunda başlarına gelen korkunç olaylar anlatılmaktadır. 


İki çift birbirleri ile sık sık görüşmekte ve ilişkilerini irdelemektelerdir. Ancak günlerden bir gün biri diğerine kendi eşiyle yaşamanın sandığı kadar kolay olmadığını söylediğinde işler bir an da değişir. Çünkü bu fikir herkeste merak uyandıran bir soruya yol açar ve bu soru ise acaba eşler değiştirilse ne olur sorusudur. Başta bu fikir herkesin hoşuna gider ancak herkes işi ciddiye almaya karar verir ve herkes eşlerin değişmesi gerektiğine ve bir daha ki tartışmalarında aslında kimin haksız kimin haklı olduğuna bu deneyim sonrasında karar vermeleri gerektiğinde hem fikir olurlar. 


Plan hazırdır, tam bir ay boyunca eşler değişecektir ve cinsellik dışında her şey serbesttir. Aynı evde kalınacak, aynı odalar paylaşılacak ve kimse kimseye kıskançlık yapmayacaktır. Çiftler aynı eve geçerler ve herkes odalarına dağılır ve akşam da eğlenceli bir şekilde başlar. İlk birkaç günün ardına ise ortam yavaş yavaş gerilmeye başlar. Çünkü eşler birbirlerinin partnerlerini mutlu ve gülerken ya da el ele görmeye dayanamamaya başlarlar. Böyle bir kıskançlık krizinin olacağı önceden belli olan bu oyunda ise zaman hızla akarken sabırlar tükenecek, kıskançlık hat safhaya gelecek ve çiftler de daha önce birbirlerinin görmedikleri yüzlerini görmek zorunda kalacaklardır. Bakalım başından beri sonunun çok tehlikeli olduğu belli olan bu eş değişimi oyunun sonucunda birinin canı yanacak mıdır? Yoksa bu oyun eşler için birbirlerini yeniden tanımalarında bir yardımcı rol mü oynayacaktır? Bu oyunun sonunda çiftler acaba bir arada mı kalacak, yoksa bu oyun sayesinde bazı şeyleri görmüş olup ilişkilerine sonsuza dek mi son vereceklerdir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın