96 Görüntülenme
Savaş Öncesi
5.7 IMDB Puanı

Savaş Öncesi

(Antebellum)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi QC Entertainment, Lionsgate
  • Film Süresi 105 dakika
Senaryo Gerard Bush, Christopher Renz
Ödüller 3 ödül & 9 Adaylık.

Antebellum filminde; Konfederasyon askerleri tarafından yönetilen bir Louisiana köle plantasyonunda, kölelere sert davranılmakta ve izinsiz konuşmalarına izin verilmemektedir. Kaçmaya çalışanlar öldürülüyor ve vücutları bir krematoryumda yakılıyor. Başarısız bir kaçış girişiminin ardından Eli adlı siyah bir adam, karısının öldürülmesini ve cesedinin krematoryuma yerleştirilmesini izler. Onlara yardım eden bir kadın daha sonra acımasızca dövülür ve Cennet olarak adlandırılıncaya kadar damgalanır. Plantasyona bir grup yeni köle getirilir. Bunların arasında, plantasyon sahibi Elizabeth'in kızı Julia'nın adını verdiği ve Eden'in bakımına koyduğu hamile bir kadın da vardır. Julia, Eden'den bir kaçış planlamasını isterken, Eden onu başını aşağıda tutmaya çağırır. O akşam Julia ve Eden'in ordudaki askerleri beklemeye zorlandığı bir akşam yemeğinde, Daniel adında utangaç bir Konfederasyon askeri Julia'ya çekilir ve daha sonra kulübesine gitmeyi ayarlar. Julia nezaketli davranmaya çalıştığında ve ona yardım etmesini istediğinde, kendisiyle izinsiz konuştuğu için onu döver ve düşük yapmasına neden olur. 


Eden, generalin tecavüzüne uğradıktan sonra kamarasında çalan bir cep telefonunu duyar. Modern çağda bir cep telefonu çalar ve aslında ünlü bir sosyolog olan Veronica Henley olan Eden'i uyandırır. Kitabını konuşmak ve tanıtmak için bir yolculuğa çıkmaya hazırlanıyor, bu onun için özellikle zor çünkü sevgi dolu kocası Nick ve kızı Kennedi'den ayrılmak zorunda kalacaktır. 


Elizabeth'le tuhaf bir görüşme yapıyor, bu onu rahatsız ediyor ama duygularını önemsemiyor ve toplantıyı kısa kesiyor. Louisiana'da kitap turundayken arkadaşları Dawn ve Sarah ile tanışır ve onlarla yerel bir restoranda akşam yemeğine gitmeyi kabul eder. Bu sırada Elizabeth otel odasına gizlice girer ve rujunu çalar. Sabah erkenden eve dönmek isteyen Veronica, Uber yolculuğu olduğuna inandığı ama aslında Elizabeth tarafından kullanılan bir araba olduğuna inandığı restorandan ayrılır. Elizabeth'in kocası Jasper, Veronica ve "Eden" in aynı kişi olduğunu ortaya çıkararak Veronica'yı bayıltır. Başarılı yazar Veronica Henley, kendisini yüzyıllar önce ve şu an ki zamandaki korkunç bir gerçekliğe hapsolmuş halde bulur ve çok geç olmadan akıllara durgunluk veren gizemi ortaya çıkarmak zorunda kalır.