105 Görüntülenme
San Andreas: Mega Deprem
2.4 IMDB Puanı

San Andreas: Mega Deprem

(San Andreas Mega Quake)
Yönetmen
Senaryo Ryan Ebert, Geoff Meed

2 Kasım2019 tarihinde vizyona giren aksiyon, macera ve afet filmi San Andreas Mega Quake’in yönetmen koltuğunda H. M. Coakley oturmaktadır. Filmin senaryosunu ise Ryan Ebert ve Geoff Meed kaleme almıştır. Filmde bulunan ana karakterler Joseph Michael Harris, Dennis Renard, Christie Nicholls, Saraj J. Bartholomew ve Liz Fenning tarafından canlandırılmıştır. 


Filmde bilim insanlarının San Andreas’ı vuracak olan büyük bir depremin iki gün uzaklıkta olduğunu keşfetmesi konu alınmıştır. Bu deprem sonucunda California okyanus altında kalacaktır. Tek umutları, depremin enerjisini değiştirecek bir yanardağı harekete geçirmek ve yüzeyde yeni bir kabuk oluşturmaktır. Ancak deprem haberleri şehri kaosa sürüklediğinde bilim insanları zamana karşı yarışmak zorunda kalır.


Doktor Jan Werner deprem araştırmaları yapan bir bilim kurulunun içerisindedir. Ayrıca bu ekipte çalışma arkadaşı olan Christine ile yakın bir ilişkisi var gibi görünmektedir. Ancak ikilinin ilişkisine çalışmaları ve depremler sürekli engel olmaktadır. Bu sırada Jan, Christine ve bilim adamı Drew, bu depremlerin kaydedilen en sık aralıklarla olduğunu keşfettiklerinde, tüm batı sahilinin Pasifik okyanusuna kaymasından korkmaya başlarlar.


Daha sonra Deborah adlı karakter sahneye gelir. Deborah, Jan’ın eski eşidir ve ses dalgaları kullanarak çalışan bir makine icat etmiştir. Ancak devlet silahı geliştirmesi için para sağlamasına rağmen sonrasında onu elinden almış ve yarattığı icadını silah olarak kullanmaya başlamıştır. Deborah ise bu duruma kızmasına rağmen elinden bir şey gelmediği için bir şey yapamamıştır. Deprem haberleri yayıldığında ise bu icadın depremi durdurmak için kullanılabileceği fark edilmiştir. Jan ve Deborah’ın evliliğinin bitmesinin sebebi ise bu icat olmuştur. Deborah bütün zamanını icadına ayırdığı için çift bir süre sonra yollarını ayırmıştır.


Jan, Deborah’ı icadını kullanması için davet ettiğinde tekrar yolları birleşecektir. Ancak tüm şehir deprem haberleri ile çalkalanırken ve insanlar bir an önce şehri terk etmenin paniği içerisindeyken onu kullanmaları çok zor olacaktır. Bu sırada depremler başlamış ve binalar yıkılmaya başlamıştır. Beklenen en büyük deprem gelmeden önce Jan ve Deborah icadı kullanarak bir volkanı hareketlendirmek zorundadır.