64 Görüntülenme
Sadece Bir Baba Var
6.0 IMDB Puanı

Sadece Bir Baba Var

(Padre no hay más que uno)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bowfinger Intl Pictures
  • Film Süresi 98 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Marta González de Vega, Santiago Segura, Juan Vera
Ödüller 1 ödül

Javier ve Marisa evli ve beş çocuk sahibi bir çifttir. Hem Javier hem de Marisa çocuklarına iyi bir hayat vermek için ellerinden geleni ardına koymayan ve çocuklarıyla ilgilenmek için de kendi hayatlarını hiçe saymaktadırlar. Fakat birgün olanlar olur ve Javier duymaktan çok korktuğu bir haberi almak zorunda kalır.


Beş çocuklu bu çalışkan ve vefakâr çift için hayat zaten bir cehennemdir ancak Marisa yatak odasına gelip de eşi Javier’e, yeniden hamile kaldığını söylediğinde işler özellikle de Javier için iyice sonu görülmez bir hal almıştır. Javier başta karısının bu haberine pek inanmak istemez ve bir umuttur diye doktora gidip en sağlıklı ağızdan gerçeği öğrenmeye karar verir. Ancak sonuç aynıdır ve Marisa gerçekten de hamile kalmıştır. Marisa için bu Tanrının bir lütuftur ve Marisa yeniden hamilelik heyecanını hissetmeyi başarmıştır ancak Javier’in başında korkunç kara bulutlar dolaşmaya başlamıştır. Çünkü zaten beş çocuğu bir o kadar çok borcu ve nerdeyse kendine ayıracak hiç zamanı olmayan Javier, bu yeni gelecek bebekle artık kaosun içinde yaşayacaklarını düşünmeye başlar. 


Marisa eşinin bu durumunu görür ve arkadaşları ile durumu konuşmak ve bir akıl almak ister. Sohbetlerinin sonunda Javier’in ve kendisinin biraz daha nefes alabilmeleri için bu yeni bebeğe bakmak için annesini çağırmayı uygun görür. Marisa eşine annesinin bebeğe bakması için yanlarına taşınacağını ve artık endişelenmesine gerek olmayacağını söylediğinde aslında bu haber Javier için iyi değil tam tersine korkunç bir haberdir. Bunun nedeni ise arada bir görmeye katlandığı kayınvalidesi eve gelmekle kalmayacak üstüne üstlük uzun bir süre boyunca eve yerleşecek ve her fırsatta da Javier’in hayatını çekilmez kılmak için elinden geleni yapacaktır. Sadece Bir Baba Var 2 isimli dublajıyla ve 4k formatıyla izleyeceğiniz filmde bakalım kaynananın eve gelmesinden sonra neler yaşanacak?