63 Görüntülenme
Sade Bir Düğün
5.5 IMDB Puanı

Sade Bir Düğün

(A Simple Wedding)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Mainstay Entertainment
  • Film Süresi 88 dakika
Yönetmen
Senaryo Sara Zandieh, Stephanie Wu
Ödüller 2 ödül & 6 Adaylık.

Nousha ve Alex çiftinin başlarına gelen komik ve zaman zaman da duygu dolu bir düğün macerasını konu alan Türkçe dublajlı olan A Simple Wedding filmi bir Sara Zandieh filmidir. 4k film izle kategorimizin de bir üyesi olan film, Nousha ve Alex çiftinin aşklarının sınanmasını konu almaktadır. 


Nousha hayatını düzene koymuş ve aklında sadece kendisi gibi İranlı biriyle evlenmek olan genç ve güzel bir kadındır. Nousha kendisine ailesi için de doğru olan ve kabullenebilecekleri ve onu mutlu edecek İran’lı bir aday ararken Alex ismindeki uçuk bir sanatçıya gönlünü kaptıracağını aklına dahi getirmezdi. Ama Nousha kendisine Alex’i seçti yani sağı solu belli olmayan uçuk bir sanatçıyı. 


Nousha onu seçtiğinde onunla evlenmeyi düşünmedi çünkü ailesine uymayacağını biliyordu. Bu yüzden onunla bir süre birlikte olan ve sonra da Alex ile yaşamaya başlayan Nousha için şu anlık bir sorun yoktu, tabi ailesi Alex’i öğrenen kadar. Nousha’nın ailesi kızlarının bir adamla yaşadığını öğrendiğinde acilen Alex ile evlenmesi gerektiğini açıkça Nousha’ya söylerler. Nousha bunu hiç mi hiç istemse de ve başına gelecekleri bilse de buna mecbur kalır. Olayı Alex’e açan Nousha kendisini kısa sürede Alex ile birlikte düğün gününde bulur. 


Nousha ve Alex tam iki gün yani hafta sonu boyunca Nousha’nın ailesinin yanında kalacaklar ve sonunda da büyük ve şaşalı bir düğünle evleneceklerdir. Nousha daha şimdiden olabilecekleri düşündükçe kâbuslar görmeye başlar ancak yapacak bir şey yoktur. Aile yanına gidilecek, akrabalar ve Alex tanıştırılacak ve de ne olacaksa olacaktır. Her şey tam da Nousha’nın düşündüğü gibi olur ve aile içi huzursuzluk daha düğün yapılmadan başlamıştır bile. Nousha acaba ailesine Alex’i sevdirmeyi başarabilecek miydi? Alex bu farklı kültürdeki aile için düğünün sonunda nasıl düşünecekti? Sonsuza dek bu iki kültür birlikte yaşamayı başarabilir miydi? Nousha tüm bu stresle hangi yollarda baş edecekti?