68 Görüntülenme
Rus Gelin
5.3 IMDB Puanı

Rus Gelin

(The Russian Bride)
Kategori
Senaryo Michael S. Ojeda

Michael S. Ojeda imzasını taşıyan Türkçe dublajı da tamamlanan The Russian Bride filmi Nina ve 11 yaşındaki kızını korumaya çalışmasını ancak sonunda ölümcül bir hata yapmasını ve bu hatanın da sonuçlarını konu almaktadır. 4k formatıyla sizlere sunacağımız korku ve gerilim yüklü filmde Nina henüz genç bir annedir ve Rusya’da kocası ve kızı Dasha ile birlikte yaşamaktadır. Nina her ne kadar ailesini yıkmak istemese de kocasının uyuşturucu bağımlılığına artık katlanamaz duruma gelir. Bunun üzerine bir internet sitesine girerek kendisine evlenebileceği bir adam arar.


Nina güzel bir kadındır ve web sitesinde birçok talibi olur ancak Nina, Amerikalı bir milyoneri seçer. Karl ismindeki bu adam yaşlıdır ve çok cömerttir ve harcayarak bitmeyecek kadar da çok parası vardır. Nina bu adamın kızına mükemmel bir gelecek verebileceğini düşünür ve onun evlenme teklifini kabul eder. Hemen kızını da alıp Amerika’ya uçan Nina yeni kocası tarafından karşılanır. Buraya kadar her şey yolundadır tabi şimdilik.


Nina ve kızı Karl’ın evine taşınırlar ve orada kendileri için teni bir hayata başlarlar. Fakat aradan çok geçmeden Nina yeni kocasında bazı tuhaflıklar olduğunu hissetmeye başlar. Bu tuhaflıkları arttıran bir diğer etmen ise evdeki bir hizmetçidir. Nina kocası ve bu hizmetçi arasından bir şeyler olduğunu sezer ancak yapacak pek bir şey yoktur. 


Nina kızı için birçok şeyi kabullenebilecek türden bir annedir ve bazı şeyleri de görmezden gelebilir. Ama öyle şeyler vardır ki istediğin kadar görmezden gelirsen gel bir gün karşına çıkıverir. Bu yüzden de Nina evi daha çok araştırmaya başlar ve evde bir takım tuhaf ve korku dolu olayların yaşanmış olduğunu keşfeder. Nina için asıl savaş işte o zaman başlar. Çünkü Nina belki her şeyi kaldırabilir ama 11 yaşındaki küçük kızını hiçbir tehlikeye atmaya niyeti yoktur. Şimdi Nina kendisine ya da kızına korkunç bir şey olmadan önce hemen o evden ve yaşlı Karl’dan kurtulmalıdır, ama nasıl?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın