339 Görüntülenme
Roh
6.1 IMDB Puanı

Roh

(Roh)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Nazri M. Annuar, Emir Ezwan, Emir Ezwan, Amir Hafizi

Geçmişte Along ve Angah adlı iki çocuk, dul anneleri Mak ile ormandaki harap bir barakada yaşamaktadır. Bir gün, yerden yüksek dallar arasında boynundan asılı ölü bir geyik keşfederler. Eve giderken, onları takip etmeye başlayan genç bir kız görürler. Onu içeri alırlar ve küçük kız kardeşi için Adik'i çağırırlar. Mak onlara, hayvanları ve çocukları sonsuza dek avlamak için lanetlenen, ancak kurbanların iki kayayı bir araya getirip bir mantra söyleyerek kendilerini kurtarabilecekleri huzursuz bir orman ruhu hakkında bir efsane anlatır. Ertesi sabah aile, Adik'in çiğ kuşları yediğini görmek için uyanır. Onlara bir sonraki dolunayda kendi boğazını kesmeden önce öleceklerini söyler. Aile, Adık'ın cesedini ormandaki bir açıklığa bırakır. 


Bir gece önce evin etrafında gizemli bir şekilde ortaya çıkan kayalara bakan kendisine Tok diyen yaşlı bir kadını bulmak için eve dönerler. Tok onlara kayaların kötü bir alamet olduğunu söyler ve çocukların onları atmasını sağlar. O gece, Evlerinin altındaki gezinme alanında Adik'e benzeyen bir hayaletle karşılaşır. Ateşi yükselir ve Mak yardım için Tok'a gider. Tok bir ayin düzenler ve Angah'a iki beyaz güvercini kurban etme talimatı verir, ancak çocuk gizlice kuşlardan birinin kaçmasına yardım eder. Bir avcı eve Adik'i ararken gelir ama Mak onu geri çevirir. O gece, uyurgezerlik yaptığı sırada uyanır ve kendisini yeniden hayaletle karşılaştığı Adik'in mezarlığında bulur. Ertesi gün, avcı ormanda korkmuş birini bulur ve kızı kaçırıp ona zarar verdiğinden şüphelenen Mak'a geri getirir. Heyecanlanan Along, avcıya Adik'i anlatır ve ardından Mak'ı ormandan taşınması için çağırır. Geçmişte, bir ailenin garip bir küçük kızı korkutucu bir tahminle ziyaret ettiği bir film olan Roh, sizlere korku dolu anlar yaşatacak.


Roh veya Soul olarak bilinen film, 2019 tarihli bir Malezya filmidir. 6 Ağustos 2020'de Malezya ve Singapur'da teatral olarak yayınlanan film 93. Akademi Ödülleri'nde En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film için Malezya’dan aday olarak seçilmiştir. Başarılı filmin senaristliğini Nazri M. Annuar yaparken yönetmen koltuğunda Emir Ezwan oturuyor.


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum