64 Görüntülenme
Quezon’s Game
7.1 IMDB Puanı

Quezon’s Game

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Star Cinema
  • Film Süresi 127 dakika
Kategori
Senaryo Janice Y. Perez, Dean Rosen
Ödüller 1 ödül & 12 Adaylık.

Türkçe dublajıyla izleyebileceğiniz ve yaşanmış olayları beyaz perdeye aktaran Quezon’s Game isimli yapımda, Manuel Quezon’ un büyük bir başarısının ardından yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. Manuel Quezon tarihin saygı duyduğu isimlerden birisidir çünkü Quezon kendi ülkesi olan Filipinleri, Amerika sömürgesinden kurtarmayı başarmıştır. Fakat Quezon için her şey bu noktada bitmez ve Quezon bu sefer de Nazi’lerin yaptığı zulme maruz kalan milyonlarca insan için de üzülmeye başlar.


4k film formatıyla görüntüsünü zenginleştirdiğimiz yapımda; Başkan Quezon’un aldığı bir istihbarata göre Naziler, Almanya ve Avusturya’da bulunan tüm Yahudileri alıp toplama kampı adı altında ölüm kamplarında topluca katledeceklerdir. Başkan Quezon bu haber ardına bu durum karşısında dehşete düşer ve ne yapıp ne yapamayacağını anlamak ister. 


Başkan Quezon işe öncelikle kendi çevresinde bulunan Yahudiler ile görüşmeler sağlayarak başlar. Başkan durumun gerçek olduğunu ve çok ciddi bir hal almak üzere olduğunu anladığında Yahudilere yardım etmek için her şeyi göze almaya karar verir. Başkan bu düşüncesinde o denli kararlıdır ki, sadece Amerika’ya karşı gelmekle kalmaz ayrıca Quezon, Nazilerin önünde bin bir oyun düzenlemekten de geri durmaz.


Başkan Quezon, Yahudiler için girişimlerde bulunmaya başlamıştır ve işe ilk önce Amerika ile konuşup oradaki Yahudiler için ellerinden geldiğince çok vize çıkartmalarını talep eder. Ancak Amerika’nın verdiği vize sayısı binlerce Yahudi karşısında gülünç rakamlardadır. Bu işin böyle olmayacağını anlayan Başkan Quezon farklı yollar denemeye karar verir. Başkan Quezon tüm bunlarla uğraşırken kimse bilmese de çok hastadır ve ölüme her gün biraz daha yaklaşmaktadır. Ama bu konuyu dahi açmayan Quezon sadece Yahudileri nasıl kurtaracağını düşünmektedir. Bu sırada yakın dostları ve siyasi meslektaşları ile kafa kafaya veren Quezon ellerinden geldiğince çok Yahudiyi kaçırmaya karar verirler. Ancak bunu yapabilmeleri için tek yok Naziler’in hemen önlerinden bir şekilde insanları kurtarmaktır. Çünkü Naziler her yere dağılmış durumdadır ve bir şey yapılacaksa şimdi yapılmalıdır! 


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın