6 Görüntülenme
Peter Rabbit: Kaçak Tavşan
6.2 IMDB Puanı

Peter Rabbit: Kaçak Tavşan

(Peter Rabbit 2: The Runaway)
Yönetmen
Senaryo Will Gluck, Patrick Burleigh, Beatrix Potter

Peter Rabbit: Kaçak Tavşan isimli 4k formatlı ve çok eğlenceli yarı animasyon yapımda Bea ve Thomes çifti sonunda evlenmişler ve yuvalarını kurmuşlardır. Bir tavşan ailesine de yuva olan çift bu ailelerini de çok sevmektedirler. Ancak tavşan Peter evlilikleri sonrasında evde konulan bazı kuralları beğenmez ve bu duruma isyan etmeye başlar. Bea ve Thomas’ın çocukları olduğunda bu kuralların çok daha sertleşeceğini düşünen tavşan Peter aslında yaramazlık yaptığını itiraf etmek yerine suçu Bea ve Thomas’a atmayı tercih eder. Tavşan Peter bununla da kalmaz ve ilk fırsatta da evden kaçar.


Tavşan Peter’ın evden kaçtığını öğrenen tavşan ailesi de onu aramaya koyulur ve onu sonunda bulurlar. Fakat işler iyice değişmektedir çünkü Bea ve Thomas’ın evlerinde olduğu gibi her şey kolaylıkla önlerine gelmez. Özellikle de yemek bulmakta zorlanan tavşan ailesi yanlarına etraftaki diğer aileleri yani hayvan aileleri de alıp doğal gıdaların satıldığı pazarı soymaya karar verirler. Bu karar elbette Tavşan Peter’ın başının altından çıkar ancak ortada da farklı bir alternatif yoktur. Bunun üzerine doğal gıda pazarının altını üstüne getiren ve hırsızlık yapan tavşan ailesi ve diğer hayvanlar pazarcıların canlarını sıkarlar ve pazarcılar tavşan ailesini hemen yakalar ve kafese kapatırlar. Yaptıklarına çok pişman olan ve ailesini kurtarması gerektiğini bilen Tavşan Peter ise yanında hayvanlar olmasına rağmen insanların elinde ailesini tek başına kurtaramayacağını bilmektedir. Bu yüzden Tavşan Peter soluğu Bea ve Thomas’ın yanında alır ve onlara olan biten her şeyi anlatır. 


Olanları duyan Bea ve Thomas ise buna dayanamazlar ve uzun zamandır onlarla olan tavşan ailesini kurtarmak için Tavşan Peter’a yardım etmeyi kabul ederler. Asıl macera ise işte bundan sonra başlayacaktır ve Tavşan Peter, diğer hayvanlar ve Bea ile Thomas hiç durmaksızın tavşan ailesini kurtarmak için eğlenceli bir savaşa girişeceklerdir. Tavşan Peter yaptıklarına sonunda pişman olmuş mudur? Bea ve Thomas çok geç olmadan tavşan ailesini kurtarmayı başaracaklar mıdır?

Resimler 2