56 Görüntülenme
Penceredeki Kadın
5.7 IMDB Puanı

Penceredeki Kadın

(The Woman in the Window)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fox 2000 Pictures, Scott Rudin Productions, 20th Century Fox
  • Film Süresi 100 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Tracy Letts, A.J. Finn

Dublajı ve 4k formatında sunduğumuz Penceredeki Kadın filminde, Anna’nın hayatı hiç değişmeyen bir rutinden ibarettir. Sabah uyanan Anna ilk önce kahvaltısını yapar, sonra biraz kitap okur ve sonra içkisini eline alır ve mahallede ne var yok diye penceresindeki yerini alıp etrafı izlemeye başlar. Anna yıllardır komşularını izlemektedir ve bu şekilde kurduğu hayattan da memnundur. Fakat Anna’nın hayatı tam karşı apartmandaki hem de karşı penceresine denk gelen daireye yeni taşınan komşuları ile tamamen değişmek üzeredir. 


Anna’nın son dönemlerde sıkılmaktadır ancak bu sırada karşı penceresine denk gelen daireye yeni komşuları taşındığında keyfi de yerine gelir. Bu yeni komşular sayesinde yeni yüzler görüp yeni bir aileyi tanıyacağını düşünen Anna onları izlemeye başlar. Anna aileyi izledikçe şaşkınlığını gizleyemez çünkü bu aile mükemmel bir ailedir. Karşı komşuları yani Russell ailesinin hanımı olan Jane hemen Anna’yı fark eder ve ona misafirliğe gelir. İkili birlikte hoş sohbet bir zaman geçirirler ve Anna bu duruma çok sevinir.


Anna onları izlemeye devam ettiği bir gün de gözlerine inanamayacağı olaylara şahit olur. Komşusu Jane gözlerinin önünde öldürülmektedir ve Anna oraya gidip onu kurtaramaz çünkü Anna’da dışarıya çıkma korkusu bulunmaktadır. Hemen polisi arayan ve yardım isteyen Anna, polis kapısına geldiğinde ne gördüklerine ne de duyduklarına inanamayacaktır. Polis hemen bay Russell ile iletişime geçer ve onu eve çağırır. Anna’nın evine öfkeyle giren bay Russell neden böyle saçma sapan iddiaların ortaya atıldığını sorar. Bay Russell karısının çok iyi olduğunu ve böyle saçma bir ihbarın da asılsız olduğunu söyler. Ama polis olaydan emin olmak ister ve karısı ile Anna’yı yüzleştirir. Anna için bay Russell’ın karısını gördüğü an her şey değişir çünkü bu bayan Jane değildir. Anna’ya o an da herkes deli gözüyle bakmaya başlar çünkü zaten dışarıya çıkamayan bir kadındır ve deli olma olasılığı da polise göre yüksektir. Ama Anna bu olayın sıradan bir olay olmadığını ve bayan Jane ile konuştuğu ve karşısındaki kadının ise bayan Jane olmadığı konusunda ısrar eder.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın