441 Görüntülenme
Ölüm Oyunu
4.0 IMDB Puanı

Ölüm Oyunu

(Kill Game)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Full Throttle Pictures
  • Film Süresi 102 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Robert Mearns

2018 yılında gösterime giren korku filmi Kill Game’in yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Robert Mearns yapmıştır.


Grace Arbor adlı küçük bir kasaba’da yaşayan lise öğrencisi arkadaş grubu bir arkadaşlarına şaka yapmaya karar vermiştir. Blake, Nathan, Ryan, Courtney ve Mara lise boyunca tüm tanıdığı çocuklara şaka yapmışlar ve bununla çok eğlenmektedirler. Fakat bir gün Brandon adındaki arkadaşları ona şaka yaptıkları sırada ölür.  Gazeteler Brandon’un boğulduğunu ve cansız bedeninin sahile vurduğunu söylemektedir. Arkadaş grubu hayatları üzerine yemin edip olanları kimseye anlatmamaya söz verirler.


Grup birbiri ile takılmaya devam eder ve yakın zamanda ayrılan arkadaşlarından biri olan arkadaşları Jimmy'nin cenazesine katıldıktan sonra birlikte yemek yer. Masada işlerin iyi gitmediği ve grup içinde gerginliğin olduğu görülmektedir. Yapılan bazı eğlenceli şakalarla ilgili bir sohbetten sonra, her biri için bir tane olmak üzere beş pizza kutusu masaya getirilir. Standart bir masum şakadır fakat Ryan bunu komik bulmaz ve masadan ayrılır. Ayrıca Brandon'ı o korkunç gece sahilde uyuşturucu verip gömen kişi Ryan'dır.


Daha sonra yeni hayatını kaybeden arkadaşları Jimmy’nin bir kaza yaptığı ve yanan arabanın içinde mahsur kalarak öldüğü ortaya çıkar. Grup olayı biraz inceleyince bunun yapılan bir şaka sonucu gerçekleştiğini öğrenir. Ortaya Marylin Monroe maskesi takan bir adam çıkar. Adam şakalar yaparak insanları öldürmeye devam eder ve arkadaş grubu bunun kendi sorumlulukları olduğunu bilmektedir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum