287 Görüntülenme
Ölmemi İsteyenler
6.0 IMDB Puanı

Ölmemi İsteyenler

(Those Who Wish Me Dead)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Bron Studios, Film Rites, Creative Wealth Media Finance
  • Film Süresi 100 dakika
Yönetmen
Senaryo Michael Koryta, Charles Leavitt, Taylor Sheridan

Ölmemi İsteyenler, Michael Koryta'nın filmin ismiyle aynı olan ve 2014 yılında yayımlanan kitabından uyarlanmıştır. Senaristliğini Michael Koryta, Charles Leavitt ve aynı zamanda filmin yönetmeni olan Taylor Sherida, yapımcılığını ise Steven Zaillian, Garrett Basch, Aaron L. Gilbert, Kevin Turen ve senarist aynı zamanda yönetmen olan Taylor Sheridan üstlenmiştir. Film ilk olarak 5 Mayıs 2021 yılında Kore(Seul) ve 14 Mayıs 2021 de ABD'de izleyiciler ile buluşmuştur. Bir Neo-Batı aksiyon, dram ve gerilim niteliğinde olan film, 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren ABD ve Kanada'da 7,3 milyon dolar, diğer bölgelerden 16,1 milyon dolar olmak üzere toplamda dünya genelinde 23,4 milyon dolar gibi bir gişe hasılatı elde etmiştir.


Film Oyuncuları; Başrolde dünyada ünlü isim olan Angelina Jolie'yi(Hannah) rolünde görüyoruz. Diğer oyuncular ise; Finn Little(Connor), Jon Bernthal(Ethan), Aidan Gillen(Jack), Nicholas Hoult(Patrick), Jake Weber(Owen), Medina Senghore(Allison), Tyler Perry(Arthur), James Jordan(Ben) ve son olarak Torry Kittles(Ryan).


Filmin Konusu; Özel eğitim almış ve çılgınlığıyla ün yapmış bir itfaiyeci olan olan Hannah Faber, bir orman yangınında kendisinin müdahale edememesi sonucu dört arkadaşının hayatını kaybetmesine sebep olur ve Montana eyaletinde bir yangın gözetleme kulesine gönderilir. Owen, oğlu Connor ile sohbeti sırasında televizyon haberlerinde, adli muhasebeci olan patronun ve ailesinin bir gaz patlamasında öldüğünü öğrenir. Olayın bir kaza olmadığını, Jack ve Patrick Blackwell adında iki suikastçi tarafından gerçekleştirildiğini anlar ve oğlu Connor ile birlikte kaçarlar. Suikastçılar tarafından pusuya düşürüldükten sonra Owen ölür ve oğlu Conner'a Blackwellerin işvereni Arthur Phillip hakkında bir kanıt verir. Bunun üzerine suikastçılar çoçuğun peşine düşerler. İnsanlara vahşi doğada hayatta kalmayı öğreten bir çift ile yangın kulesinde yaşayan özel itfaiyeci bir kadın(Hannah), 14 yaşındaki Connor'u bu iki suikastçı'dan korumak için amansız bir mücadeleye girerler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum