70 Görüntülenme
Nezha: Tanrının Dönüşü
6.9 IMDB Puanı

Nezha: Tanrının Dönüşü

(Xin shen bang: Ne Zha chong sheng)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 118 dakika
Yönetmen
Senaryo Muchuan
Ödüller 1 ödül & 3 Adaylık.

New Gods: Nezha Reborn, Zhao Ji tarafından yönetilen bir Çin animasyon, mitoloji filmidir. Film, Ming Hanedanlığı mitolojik romanı “Tanrıların Araştırması”  yapımındaki Nezha karakterine dayanıyor. Film, 12 Şubat 2021'de hafta sonu ilk gösterimi yaptı ve hafta sonu boyunca 21,3 milyon dolar hâsılat yaptı.


17 Şubat 2021'de, Netflix, Çin dışında özel küresel yayın haklarını aldığını duyurdu. Türkçe altyazılı hali ve 1080p full hd haliyle sizlerle olacak olan filmde Yang Tianxiang, Xuan Xiaoming, Ling Zhenhe, Zhu Ke'er ve Li Shimeng'in sesleri yer almaktadır.


Film, Yunxiang'ın gerçek kimliğini nasıl keşfettiğini ve bir ölüm kalım öyküsünde arkadaşlarını ve ailesini korumak için Dragon Clan, maskeli suikastçısı ve diğer düşmanlarla nasıl kahramanca savaştığını anlatmaktadır.


Efsanevi bir dünyada, farklı kültürlerden tanrıların ve insanların bir arada yaşadığı bir şehir olan Donghai Şehri'nde yer alan Nezha, orijinal Tanrıların Savaşı'ndan 3000 yıl sonra, genç ve cesur bir adam olan Li Yunxiang olarak yeniden doğar. Yunxiang, hayatını kurye olarak kazanan havalı, sıradan bir çocuk olarak büyür. Motor yarışlarına ve maceraya olan sevgisi, Nezha olarak gerçek kimliğini keşfetmesine rağmen devam eder. Yunxiang, Donghai Şehrinde korkulan ve saygı duyulan süper zengin işadamları olarak yaşayan ölümlü düşmanları Dragon Clan ile karşılaşır. Doğu Çin Denizi'nin, Ejderha Kralı veya Ejderha Klanının Patriği “Boss De”, Ejderha Klanını yeni dünyada yeniden canlandırmaya ant içer. Filmde, klanlarının intikamını almak için Nezha'yı öldürmek isteyen üç oğlu “Üç Prens” de ona eşlik ediyor. Li Yunxiang, Doğu Denizi'nin derinliklerine girerken, Dr Su'nun rehin alındığını öğrenir, bu da ilk düşündüğünden daha zor bir görev olmasına neden olur. Ejderha Kralına karşı zar zor mücadele eder, ancak sonra Nezha, Li’nin içinden çıkarak onu alt eder. Ancak macera henüz yeni başlamıştır.


 White Snake (2019) ile aynı yönetmen ve animasyon stüdyosundan gelen New Gods: Nezha Reborn, 16. yüzyıl Çin romanı The Investiture Of The Gods'ın bir başka uyarlamasıdır. Benzer olmasına rağmen Jiaozi'nin yönettiği ve yazdığı 2019 “Ne Zha” animasyon filmi ile karıştırılmamalıdır. Filmin animasyonları, özellikle Nezha'nın kendisini yükselen, yanan bir dev olarak gösterdiği dövüş sahnelerinde oldukça başarılırdır. Savaşlar da hayal kırıklığına uğratmayacak türdendir ve seyircinin gözlerini ekrana yapıştıracak cinstendir.