317 Görüntülenme
Nereden Çıktı Bu Yeğen?
5.1 IMDB Puanı

Nereden Çıktı Bu Yeğen?

(Hot Air)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Will Reichel

2019 yılında Amerika’da vizyona giren dram filmi Nereden Çıktı Bu Yeğen?’in yönetmen koltuğunda Frank Coraci oturmaktadır. Filmin senaryosunu Wİll Reichel kaleme almıştır. Steve Coogan, Neve Campbell, Tina Benko, Taylor Russel ve Griffin Newman filmin ana karakterlerinden bazılarını canlandıran oyuncular arasındadır.


Lionel Macomb (Steve Coogan), Fired Up adlı programın sunucusu olarak çalışmaktadır ve bu işi 20 yıldır yapmaktadır.  Kusursuz bir şekilde akıcı konuşan ve kendi tarzına özgü ve milyonlarca gündüz dinleyicisi için ufak tefek hakaretler ve kendini beğenmiş beyanlarda bulunurken mikrofonun arkasında kendine hâkim olabilen bir sunucu olarak tanınmaktadır. Radyo programı sırasında siyasi espriler ve eleştiriler yapmaktan kaçınmayan Lionel programı sayesinde insanlara bu “zalim” sistemin içerisinde güç kazandırdığını savunmaktadır.


Ancak her ne kadar sevenleri olsa da onu sevmeyen de birçok karşıt görüşten insan bulunmaktadır. Lionel şehirde turladığı sırada bile onlara denk gelmekte ve sorunlar yaşamaktadır. Mevcut iktidarı ve sistemi için yaptığı eleştiriler ona birçok düşman edindirmiştir. Her ne kadar zorlansa da bu onu yıldırmamış ve ülkesinin istila altında olduğunu söyleyecek kadar dik durmayı bile başarmıştır.


Son zamanlarda, dinleyicisini eski bir sunucu olan Gareth Whitley'e (Skylar Astin) kaptırmaya başlamıştır çünkü o radyo programlarını daha olumlu, dindar ve muhafazakar bir talk show ile yapmaktadır. Lionel programında ve onu yürütme konularında rahat olsa da, düşen reytingleri onun canını sıkmaktadır ve dinlenmemek onu bu işten soğutmaya başlamıştır.


Bu arada, Tess (Taylor Russell) adında genç bir kız Lionel’in lüks sayılabilecek apartman dairesinin lobisine gelir ve Lionel'ı görmekte ısrar eder. Güvenlikten kaçtıktan sonra, işini kendisi yapmak için Lionel'e gider. Çok geçmeden Tess'in aslında Lionel'in yeğeni olduğu ortaya çıkar. Lionel'in görüşmediği kız kardeşi Laurie (Tina Benko) rehabilitasyondayken Tess'in kalacak bir yere ihtiyacı vardır.


Lionel durumdan hiç memnun değildir ama en iyi şekilde yararlanır. Rakibinin ajanları, Tess'in hikâyesinin geçerliliğini araştırmaya başlar. Tess son zamanlarda prestijli bir hazırlık okuluna kabul edilen parlak bir öğrencidir. İkiliye yardım eden Lionel’in kız arkadaşı Valerie (Neve Campbell) de hikâyeye dâhil olacaktır ve Lionel'in aslında daha yumuşak bir tarafı olduğunu ve çabucak Tess'in koruyucusu haline gelebileceğini gösterecektir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın