101 Görüntülenme
Mutluluk
5.4 IMDB Puanı

Mutluluk

(Bliss)
Yönetmen
Senaryo Mike Cahill
Ödüller 1 ödül & 2 Adaylık.

Bilim kurgu ve romantik film türündeki Bliss 5 Şubat 2021’de Amerika’da gösterime girmiştir. Filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Mike Cahill yapmıştır. Cahill daha önce I Orgising (2014), Başka Bir Dünya (2011) ve Boxers And Ballerinas (2004) filmlerinde yönetmen ve editör olarak görev almıştır. Owen Wilson, Nesta Cooper, Steve Zissis ve Salma Hayek filmin oyuncuları arasında bulunmaktadır. Bliss, kısa süre önce boşandıktan ve işinden kovulduktan sonra sokaklarda yaşayan gizemli Isabel (Salma Hayek) ile tanışan ve etraflarındaki dünyanın sadece kirli ve parçalanmış bir bilgisayar simülasyonu olduğuna inanan Greg'i (Owen Wilson) takip eden inanılmaz ve şaşırtıcı bir aşk hikâyesidir. İlk başta şüpheleri olan Greg, sonunda Isabel'in çılgın komplosunun bazı gerçekleri olabileceğini keşfeder.


Greg Wittle (Owen Wilson), Teknik Zorluklar adlı bir çağrı merkezinde çalışmaktadır. İşine yatırım yapmaz ve zamanını uzak yerlerin ve hayal gücünün bir ürünü gibi görünen görüntülerin eskizlerini çizerek geçirir. Greg’in patronu onu bir toplantıya çağırır ve ancak Greg toplantıyı ertelemeye çalışır. Sonunda patronu onu kovar ve tuhaf bir kaza sonucu Greg onu öldürür. Cesedi gizler ve çizimlerinde hanımefendi gibi görünen, ancak özgür ruhlu bir karakter olan Isabel (Salma Hayek) ile tanıştığı bir bara gider.


Isabel, Greg'e yaşadıkları dünyanın aslında bir simülasyon olduğunu ve etraflarındaki insanların sahte olduğunu söyler. Greg’in gözle görülür bir şekilde kafası karışıktır, ancak kaygısız bir mizaç sahibi olma fikri onu Isabel'e yaklaştırır. İkisi, onlara fizik yasalarını esnetme ve gerçekliği yeniden şekillendirme gücü veren bir tür ilaç olan sarı kristalleri tüketir. Yeni güçler kazanan Greg ve Isabel, hayatın zorluklarını ve streslerini bir araya getirdikleri ve varoluşun anlamını anlamaya çalıştıkları tuhaf bir yolculuğa çıkarlar.


Simülasyon, Greg ve kızının yüzleşmesiyle zorlu bir ana yaklaşırken, Isabel onları mutlu bir gerçekliğe taşıyabilecek bazı mavi kristaller verir. Gerekli kristal sayısında sorunlar vardır ama yine de planlarına devam ederler. Greg, kristalleri garip bir metal cihazdan alır almaz, bir düşünce görselleştiricisine bağlı olduğu bir laboratuvara götürülür. Isabel ve Greg, bu gerçeklikte, zor gerçekleri keşfederek ayrıcalıklarını kabul etmelerine yardımcı olan simülasyonları deneyen bilim adamlarıdır.