205 Görüntülenme
Müthiş Buluşma
3.5 IMDB Puanı

Müthiş Buluşma

(Klassentreffen 1.0)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Claudia Boderke, Lo Malinke, Lars Mering, Til Schweiger

Yönetmenliğini Til Schweiger’ın yaptığı Alman komedi filmi Müthiş Buluşma ya da orijinal adı ile Klassentreffen mezun oldukları okulun yapacağı buluşma etkinliğine katılmak istemeyen orta yaşlı insanların başlarına gelenleri anlatmaktadır. Filmin senaryosunu Til Schweiger, Lars Mering, Claudia Boderke, ve Lo Malinke’den oluşan grup yazmıştır. Filmin ana karakterlerini canlandıran oyunlar arasında Lili Schweiger, Milan Peschel ve Stefanie Stappenbeck’in yanı sıra yönetmen Til Schweiger bulunmaktadır.


Nils (Samuel Finzi) 50’li yaşlarında yaklaşmıştır ve bir aile babasıdır. Yaşlandığı gerçeği ile yüzleşemeyen Nils bir orta yaş krizine doğru sürüklenmektedir. Oğlu Oliver’ın (Alessandro Schuster) ondan utandığını söylemesi ve kızı Sarah’ın (Bianca Nawrath) kendisi ile vakit geçirmek yerine sürekli erkek arkadaşı Lenny ile vakit geçirmeyi seçmesi bu krizin gelişini gittikçe yakınlaştırmaktadır. Bu konulardan ve yaşlanmak istemediğinden karısı Jette’ye sürekli söylenmektedir (Katharina Schüttler)  fakat Jette onun bu homurdanma seanslarına pek takılmamaktadır.


Nils, Andreas ve Thomas 30 yıl önce aynı liseden mezun olmuşlar ve hala arkadaşlıklarını ellerinden geldiği kadar sürdürmektedirler. Evlerine gelen birer buluşma etkinliği davetiyesi hepsinin kafasında farklı soru işaretleri oluşturur. Nils zaten kafasını kurcalayan yaşlılık sorununu liseden mezun olalı 30 yıl olması gerçekliği ile birleştirince iyice paniğe kapılır. Anreas ise liseden beri sevgili olduğu ve çok sevdiği kız arkadaşı Tanja’nın birlikte gittikleri terapist ile kaçmasının şokunu henüz atlatamamış ve etkinlikte onunlar karşılaşmak istememektedir. Arkadaş grubundan sadece Thomas etkinlik için heyecanlıdır ve planlar yapmaktadır fakat onun da heyecanı hep evlenme hayalleri kurduğu sevdiği kadın Linda’nın yanında küçük bir kızı kendi kızı olarak onunla tanıştırmaya getirdiğinde kırılır. Thomas kıza bakmak zorunda kalır.


Üç arkadaş da aslında bu buluşma etkinliğine katılmak istemektedir fakat gitmemeleri için kendilerince haklı birer sebepleri vardır. Üçü ve Thomas’ın yeni kızının da yardımı ile Nils’in orta yaş krizini, Andreas’ın ayrılık ve aldatılma acısını ve Thomas’ın partiye gidememe üzüntüsünü aşmaya çalışacaklardır. Thomas ayrıca etkinlik için bir parti ve karşı cinsle yakınlaşma planları yapmaktadır fakat bunların sevdiği kadının kızı tarafından öğrenilmesini istememektedir.