240 Görüntülenme
Mortal Kombat Efsaneleri: Diyarların Savaşı
6.7 IMDB Puanı

Mortal Kombat Efsaneleri: Diyarların Savaşı

(Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms)
Yönetmen
Senaryo Jeremy Adams, Ed Boon, John Tobias

Yönetmenliğini Ethan Spaulding’in yaptığı, senaryosunu Jeremy Adams, Ed Boon ve John Tobias’ın kaleme aldığı Morbat Kombat Legends: Battle of the Realms, 2021 Amerikan yapımı animasyon, aksiyon ve macera filmidir. Filmin oyuncuları arasında Ike Amadi, Artt Butler, Jennifer Carpenter, Bayardo De Murguia, Grey Griffin ve Joel McHale sesleri ile yer almaktadır. 

Film, Earthrealm krallığında yaşayan kahramanların hikâyesini anlatmaktadır. Birçok krallık olan bu hikâyede, Earthrealm kahramanlarının savaşı bitirip barışı getirmek için yaptıkları nefes kesici savaşlar gösterilmektedir. Earthrealm krallığının Tanrısı olan Lord Raiden, bu savaşta kendi halkını korumak için elinden geleni yapıyordur. Bundan yıllar önce Lord Raiden bir çocuğun hayatını kurtarır. Bu çocuğun ismi Liu Kang’dır. Liu Kang ailesi ile dışarıda bulunduğu sırada diğer krallıkların halkı tarafından saldırıya uğrarlar ve bu saldırıda annesini, babasını kaybeder. Lord Raiden, Liu Kang’ı yanına alır ve onu eğiterek güçlü, savaşçı bir çocuk olmasına yardımcı olur. 

Yıllar sonra krallıklarında saldırıya uğrayan Earthrealm halkı kendilerini kurtarmak için ve savaşı bitirmek için diğer krallığın Tanrısı olan Shao Kahn ile karşı karşıya gelirler. Shao Kahn, Liu Kang’ a bir teklifte bulunur. Bu teklif Dış dünyaya gidip orada Son: Ölümcül Dövüş turnuvasında dövüşmektir. Bunu kabul eder ve Earthrealm halkı turnuva için hazırlıklara başlarlar. Eğer bu turnuvayı kaybederlerse Earthrealm’i kaybedeceklerinin farkındadırlar bu yüzden ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışırlar. Bu turnuvada kaybedilen hayatlar onları çok üzecektir ama asla pes etmeyecek ve bunu başarmaya çalışacaklardır. Liu Kang, Lord Raiden tarafından seçilmiş bir çocuktur. Bu da onun omuzlarına çok büyük bir yük bindirmektedir. Bu savaşla birlikte yeni aşklarda ortaya çıkmaya başlamıştır. Güzel ve sürükleyici bir hikâyesi olan yapımı Türkçe altyazısı ile Ölümcül Dövüş Efsaneleri: Krallıkların Savaşı ismiyle de bulabilirsiniz.