72 Görüntülenme
Maiden
7.7 IMDB Puanı

Maiden

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Sony Pictures Classics, New Black Films, Mongrel Media
  • Film Süresi 97 dakika
Yönetmen
Ödüller 8 ödül & 11 Adaylık. total

Edwards’ın inanılmaz ve ilk başlarda üzücü başlayan ancak cesareti sayesinde kendini başarıdan başarıya götürdüğü hikayesini ele almaktadır. Belgesel olarak izleyeceğiniz Maiden isimli Türkçe dublajlı yapımda Edwards ailesi ile birlikte İngiltere’de yaşamaktadır ancak henüz 10 yaşındayken babasını kaybeder. Annesi ise eşinin ölümü üzerine alkolik ve tacizci bir adam ile evlenir ve Galler’e taşınır. Fakat Edwards ne bu yeni bölgeye ne de bu korkunç adama katlanamamaktadır.


Aradan altı yıl geçer ve Edwards iyice raydan çıkmıştır ve bu durumu da okuldan atılmasına neden olur. Fakat Edwards ne annesi ne de üvey babası ile bu durum hakkında çekişmek istemez ve zaten uzun zamandır istediği planı gerçekleştirir ve evden kaçar. Ancak Edwards başka bir şehre kaçmamıştır, Edwards once Avrupa sonra da Yunanistan’a kaçmıştır. Edwards, Yunanistan’da gemilerde çalışmaya başlar ve sonunda da bir yatta nasıl yelken açılacağını Amerika yolunda öğrenir. 


Edwards yelken açmayı vey at kullanmayı öğrendikten sonra tüm ilgisini Whitbread Round the World yarışmasına verir ve bu yarışa girip kazanmayı aklına takar. Edwards’ın, Ürdün Kralı Hüseyin ile tanışması ise 85-86 yarışına katılan mürettabatında yer almasıyla gerçekleşir. Ürdün Kralı Hüseyin ise o zamanlar kendi yatında bir kadının çalışmasına izin veren tek Kraldır.


Tracy Edwards bundan sonra bu yarışlara katılmak ve bir kadın olarak bu yarışları kazanmak için uğraşlarına başlar. Bu uğraşlarının ilki ise 89-90 yılındaki yarışmada yer alabilmek için kadınların oluşturduğu bir takım kurmaktır. Edwards bu yarışa eğer ekibi ile katılmak istiyorsa en az 1 milyon sterlinlik bir finansa sahip olmalıdır ve bunun için de Edwards evini ipotek etmekten çekinmez ve takımına gerekli olan parayı sağlar. Fakat Edwards tam da bu sırada adını Maiden olarak değiştirir ve sanki yeni hayatına başlamış olur. Bu sırada bir zamanlar adına çalışmış olduğu Ürdün Kralı Hüseyin, Maiden’a sponsor olarak Royal Jordanian Airlines için onay verir ve bu sayede Maiden ve takımının önleir tamamen açılmış olur.