78 Görüntülenme
Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası
6.8 IMDB Puanı

Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası

(The Map of Tiny Perfect Things)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Weed Road Pictures, FilmNation Entertainment
  • Film Süresi 98 dakika
Yönetmen
Senaryo Lev Grossman

Aynı günü tekrar tekrar yaşayan iki genç, başlık haritasını oluşturmalarına olanak tanır. Film, zeki genç Mark'ın aynı günü, zaman döngüsünde sıkışmış gizemli Margaret ile tanıştığı zaman dünyası altüst olan sonsuz bir döngüde mutlu bir şekilde yaşayan hikâyesini anlatıyor. Mark ve Margaret koca bir gün içinde yaşanan ve kaçırdıkları onca detayı bulmaya çalışacaktır. Ardından, ikisi hiç bitmeyen günlerinden nasıl kaçıp kaçamayacaklarını anlamaya çalışırken fantastik bir dönüşe sahip bir aşk hikâyesine dönüşüyor. Mark aynı gün etrafında olup biten olayları ikinci ana kadar zamanlayabileceği noktaya kadar yeniden yaşamaktadır. Her sabah annesi işe giderken ve babası bir bulmaca üzerinde çalışırken uyanır. Kız kardeşi Emma, bir kupayı devirmeden önce ona ezik der. Öğleden sonra Mark, kız kardeşinin futbol maçına gitmek yerine bir video oyununda kaybeden arkadaşı Henry'yi ziyaret eder. Geceleri, Mark'ın babası onunla geleceği hakkında konuşur ve onu sanat okulundan vazgeçirmeye çalışır. 


Gece yarısı bir fırtına gelir. İlk yağmur damlası yere çarpmadan önce gün yeniden başlar. Mark, Groundhog Day'i hatırlatan Henry ile durumu konuşur. Mark, sanatını ve müziğini geliştirmek için 16 saatlik zaman döngüsünü kullanırken, döngüden çıkamaz. Henry, Bill Murray'in karakterinin filmde yaptığı gibi bir kız arkadaş edinmek için zaman döngüsünü kullanmayı önerir. Mark, Phoebe adında bir kızı bir plaj topuyla havuza düşmekten kurtarmak da dâhil olmak üzere etkilemeye çalışır, ancak ilgilenmiş görünmemektedir. Bir döngü sırasında Margaret adında bir kız plaj topunu durdurur ve Mark'ı şaşırtır. İkisinin de günü tekrar yaşarken takılıp kaldıklarını öğrenirler. Mark ve Margaret birlikte vakit geçirmeye başlar. Mark, ona babasının İç Savaş üzerine bir kitap yazmak için işini bıraktığını anlatır. NASA için görev uzmanı olarak çalışma hayalinden bahseder. Zaman geçtikçe ikili arasındaki ilişki daha da gelişir ve içinde bulundukları tuhaf durumu anlamaya çalışırlar. 


The Map of Tiny Perfect Things filmi 12 Şubat 2021’de vizyona giren, Amerikan yapımı bir komedi, fantastik ve romantizm filmidir. Filmin yönetmenliğini Ian Samuels yapıyor.