310 Görüntülenme
Korkunun Sesi
5.1 IMDB Puanı

Korkunun Sesi

(Echoes of Fear)
Kategori
Senaryo Brian Avenet-Bradley
Ödüller 6 ödül & 2 Adaylık.

Ülkemizde 2019 yılında gösterime giren Korkunun Sesi filmi bir korku filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda Brian Avenet Bradley ve Laurence Avenet oturmaktadır. Filmin senaryosunu ise Brian Avenet Bradley kaleme almıştır. Film hayatını kaybeden büyükbabasının evine yerleşen Alysa’nın başına gelenler konu alınmıştır.


Alysa (Trista Robinson) büyük babası hayatını kaybettikten sonra buna çok üzülse de evini ona miras bırakmış olması onu bir nebze de olsa sevindirmiştir. Ancak eve taşınmaya karar verdiğinde erkek arkadaşı Brandon (Paul Chirico) ile birlikte evi tamir etmenin çok zor olduğunu fark ederler. Çünkü yaşlı adam son zamanlarında ev ile ilgilenememiş ve ev harabe bir hale gelmiştir. Üstüne bir de evi kullanmak için ödemeleri gereken vergilerin çok fazla olduğunu fark ettiklerinde evi kabaca tamir edip satmaya karar verirler. Çift evi fazla para harcamamak için kendileri tamir etmeye karar verir. Ancak Brandon yoğun iş temposu yüzünden sadece eve hafta sonu gelmektedir ve Alysa hafta içi evde tek başına kalmak zorunda kalır.


Evde tek başına zaman geçirmek zorunda kalan Alysa evin içerisinde normal olmayan bir şeyler fark eder. Hatta evcil faresi bile evde bir şeylerin olduğunu hissetmiş gibi huzursuzlanmış ve anormal davranışlar göstermeye başlamıştır. Evde tek başına kalan Alysa eve çağırdıkları tesisat tamircisinin bir şeyler gördüğünü söyledikten sonra korkarak arkasına bile bakmadan hatta para bile istemeden kaçmasının sonrasında iyice korkmaya ve şüphelenmeye başlar. Yaşlı bir adamın büyükbabasının neden öldüğü ile ilgili şüpheli soruları karşısında daha da gerilen Alysa evdeki garipliğin onun ölümü ile ilgili olabileceğini düşünür.


Evi iyice araştırıp tuhaflıkların ve seslerin nereden geldiğini öğrenmeye karar verir. Yanında ona destek olmak için arkadaşı Steph (Hannah Race) ve komşusu David (Marshal Hilton) bulunmaktadır. Evi bir süre gezdikten ve bir takım korku dolu olaylar yaşadıktan sonra evin altında kazılmış bir tünel keşfederler. Büyük babasının bu tünelleri ne için kazmış olduğunu çözmeye çalıştıkları sırada ise bir hayalet ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Alysa bu gizemi çözmeye çalışırken hayatını tehlikeye attığının farkında değildir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum