637 Görüntülenme
Kill Bill 2
8.0 IMDB Puanı

Kill Bill 2

(Kill Bill: Vol. 2)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi A Band Apart, Super Cool ManChu, Miramax Films
  • Film Süresi 137 dakika
Kategori
Senaryo Quentin Tarantino, Quentin Tarantino, Uma Thurman
Ödüller 2 Golden Globe Adaylığı. Diğer 23 ödül & 82 adaylık.

Serinin ikinci filmi Kill Bill: Vol.2’de ilk filmde Gelin adlı karakter intikam almak istediği 5 kişiden ilk ikisini öldürmüş ve kalan üçünün peşine düşmüştür. Adının ise Beatrix Kiddo olduğunu öğrenmiştir. Sıradaki kurbanları Bill, Bill’in kardeşi Budde ve şoför Elle’dir. Beatrix’in geçmişi hakkında da bilgiler verilen filmin ikinci filmde yönetmen koltuğunda yine QuentinTarantino oturuyor. Senaryosunu ise ilk filmde olduğu gibi Tarantino ve Thurman birlikte kaleme almıştır. 


Film en iyi kadın dram oyuncusu ve en iyi yardımcı oyuncu dallarında Uma Thurman ve David Carradine ile Altın Küre ödüllerine aday olmuştur. İlk filmin oluştuğu beş kısımın devamı olan altıncı kısımdan devam eden film yine 5 kısımdan oluşmaktadır. Bill (David Carradine), Beatrix’in (Thurman)  intikam almaya başladığını öğrenir ve onun yetenekli ve gözü kara bir katil olduğunu bildiği için kardeşi Budd’ı (Michael Madsen) uyarmaya gider. Hiçliğin ortasında bir karavanda yaşayan Budd zaten ölmeleri gerektiğini çünkü Beatrix’in bir intikamı hak ettiğini söyler. Sonrasında ise Bill’in ona hediye ettiği kılıcı 250 dolara sattığını söylediğinde Bill çileden çıkar.


Budd koruma olarak çalıştığı striptiz kulübünde kötü bir gün geçirip tekrar karavanına döndüğünde Gelin yani Beatrix onu karavanının altında saklanmış beklemektedir. Görünmediğini düşünerek karavanın içinde dalan Beatrix, Budd tarafından mermisi kaya tuzu dolu bir pompalı ile vurulur. Yerde yaralı yatan Beatrix’in kılıcı Hattori Hanzo’yu gören Budd keyiflenir ve hemen onu satmak için bir telefon görüşmesi yapar. Sonrasında ise yaralı Beatrix’i gömmek için bir mezar kazar. Ona eğer direnmezse ona bir fener vereceğini fakat direnirse gözlerini oyup canlı canlı gömüp onu karanlıkta bırakacağını söyler. El fenerini seçen Beatrix tabutun içinde gömüldüğünde Pai Mei’den (Gordun Liu) aldığı eğitimi hatırlamadan önce çok korkar. Ellerini çizmesinin içine sakladığı bir jilet ile çözen Beatrix tabutun zayıf noktasını bulup yumruklayarak oradan çıkar. 


Budd’ın karavanına tam da Hattori Hanzo kılıcını intikamını alacağı kişilerden Elle’ye sattığı sırada gelir. Budd ve Elle’yi öldürdükten sonra son kalan kurbanı, eski patronu ve eski sevgilisi Bill’den son intikamını almak üzere yola çıkar.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

5 yorum