7 Görüntülenme
Karanlıktan Gelen
5.3 IMDB Puanı

Karanlıktan Gelen

(El pacto)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jordi Vallejo, David Victori, Salvador Victori
Ödüller 2 ödül

Monica isimli avukat bir dul annenin kızı Clara’yı kurtarmak için seçmiş olduğu sıra dışı oyunun başına açtığı dehşet ve korku verici sonuçlarını konu alan dublajlı ve 4k formatlı El pacto isimli korku filminde, Monica çaresiz bir şekilde Şeytanın ta kendisine sarılmak zorunda kalacaktır.


Monica kocasından ayrıldıktan sonra hayatını kızı Clara’ya adamış olan bir avukattır. Genç Clara ise bir diyabet hastasıdır ve bir gün ansızın komaya girer. Ama bu basit bir koma hali değildir ve doktorların onu kurtarmak için ellerinden bir şey gelmemektedir. Doktorlar anne Monica ve baba Alex’e kızlarının sadece birkaç günü kaldığını ve tıbbın bu konumda bir şey yapamadığını söylerler. Monica ise kızının öleceğini bir türlü kabullenmez ve bunu engellemek için yollar aramaya başlar. Bu sırada da aradığı yolu Santore isimli bir adamda bulacağını öğrenen Monica hiç düşünmeksizin adamla buluşmaya gider.


Santero oldukça karanlık bir tiptir ancak Monica’ya eğer istediklerini yaparsa kızının hemen iyileşeceğini söyler. Monica için bunu duymak yeterlidir ve Monica bu karanlık adama her ne kadar istiyorlarsa vereceğini söyler. Fakat Santero istedikleri şeyin para olmadığını ve istediklerinin Monica’nın birini öldürmesi olduğunu söylediğinde Monica buna bir anlam veremez. Fakat Monica kızının sayılı günleri kalan bir annedir ve eğer kızı olmazsa zaten kendisinin de yaşayamayacağını düşünür ve bir can karşılığında bir can oyunu oynanıyorsa Monica kurban veren tarafta olmayacağına karar verir. 


Monica kendisinden istenen cinayeti işlediği an da kızının iyileştiğine hem de çok hızlı bir şekilde iyileştiğine şahit olduğunda hayatının karanlık günlerinin de bittiğini zanneder. Ancak Monica için cehennem gibi bir hayat henüz başlamı��tır. Çünkü kızının iyileşmesi ardına Monica kendisini yavaş yavaş paranormal bir dünyanın içinde bulmaya başlar. Tuhaf bir örümceğin sanrıları ile ortaya çıkan bu doğaüstü kabuslar zamanla giderek daha da korkunç bir hal almaya başladığında Monica kendisinden tam olarak ne istendiğini öğrenmeye karar verir.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum