638 Görüntülenme
Karanlıklar Ülkesi 1
7.0 IMDB Puanı

Karanlıklar Ülkesi 1

(Underworld)
Yönetmen
Senaryo Kevin Grevioux, Len Wiseman, Danny McBride, Danny McBride
Ödüller 1 ödül & 10 Adaylık.

Bir vampir savaşçısı olan Selene, protokellere ihanet ederek kurt adamlar tarafından aranan bir insan olan Michael'a aşık olmuştur ve onu korumaya çalışmaya başlamıştır. Bu sırada vampirler ve kurtadamlar arasındaki büyük savaş da hız kesmeden devam ediyordur.


Modern bilginlerden oluşan gizli bir klan olan Vampirler ve onların ebedi düşmanları olan Lycanlar arasında yüzyıllardır bir savaş sürüyordur. Son kalan Lycanları avlamak ve ortadan kaldırmakla görevlendirilen güzel Vampir Selene, Lycanlar'ın savaşını sona erdirmek için anahtarı elinde tutan bir insan olan Michael Corvin'i ele geçirme planını ortaya çıkardığında ona kimse inanmaz. Selene, Michael’in varlığını keşfettiğinde aynı zamanda onu koruması gerektiğini de biliyordur. Michael’e aşık olan Selene ne yapacağını şaşırmış, kimin tarafını seçeceğini bilemez halde öylece kalakalmıştır. Michael bir Lycan tarafından ısırılmıştır ve Lycan’a dönüşmek üzeredir. Bu sırada bunu farkeden vampirlerden biri ona saldırır ve Michael kaçar. Selene olaylarda bir gariplik olduğunu düşünmeye başlamıştır. Lycan tarihini araştırmak yasak olsa da, kitaplardan bunu okumaya başlayan Selene, bir ayrıntıyı fark edecektir. Michael’ı bulmak ve korumak üzere yola çıkan Selene, Michael’ın bir şeyler biliyor olabileceğini düşünüyordur ve öğrendiği bilgilerle Michael’ın söylediklerini karşılaştırarak olaya açıklık getirmek istiyordur.


Karanlıklar Ülkesi filminin yönetmen koltuğunda Len Wiseman bulunmaktadır. Filmin senaristliğini Kevin Grevioux, Len Wiseman ve Danny McBride birlikte üstlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda; ödüllü oyuncu Kate Beckinsale, Scott Speedman, Oscar kazanan film Midnight in Paris filminin Paul karakteri olan ödüllü oyuncu Michael Sheen, Shane Brolly, Love Actually filminde rol alan Bill Nighy, Erwin Leder ve Prison Break dizisinin başrol oyuncusu olan ödüllü oyuncu Wentworth Miller gibi oldukça ünlü isimler bulunmaktadır. 


Aksiyon, fantastik film ve gerilim türlerinde karşımıza çıkan Karanlıklar Ülkesi 19 Eylül 2003’de gösterime girmiştir. 121 dakika süren filmin IMDb notu ise 7.0 olarak tespit edilmiştir. Amerika, İngiltere, Almanya ve Macaristan’ın ortak yapımı olan filmin bütçesi 22 milyon dolardır ve dünya çapında 95 milyon dolar gişe yapmıştır. Film 1 ödül kazanmış olup, 10 ödüle de aday gösterilmiştir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum