65 Görüntülenme
Kara Sahil
5.5 IMDB Puanı

Kara Sahil

(Black Beach)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Esteban Crespo, David Moreno

Carlos, petrol endüstrisinde kaçırılan ABD'li bir mühendis adına araya girme talebi alan bir iş adamıdır. Gelecek vaat eden bir avukat olan ve adam kaçıran eski bir arkadaşıyla pazarlık yapmayı kabul edince geçmişine derinlemesine dalmak zorunda kalır. İspanyol yönetici Carlos Fuster Brüksel'de yaşamaktadır ve büyük bir Amerikan petrol şirketinde çalışmaktadır. İşine ortak olma ve eşi Susan ile New York'a taşınmak ümidiyle lüks bir yaşam sürmeye devam etmektedir. 


Ancak liderliği tarafından izole bir Afrika adası ülkesinde kaçırılan Amerikalı bir mühendisin serbest bırakılması için pazarlık yapmak üzere seçilince planları ters gitmeye başlar. İlk uçakla Afrikaya gider ve pazarlık etmek için konuşmaya başlarlar. Carlos tam da kariyerinde mükemmel bir sıçrama yaşamışken bunların olması onun adına hiç de iyi olmamıştır. Ancak Candela Pena’da olan bu mühendisi kurtarması gerekmektedir. Bir anda kendini yerel halk ve polisin arasında bulan Carlos’u zorlu birkaç gün beklemektedir. 


Zengin bir iş adamıyken bir anda bir kaçaktan hiçbir farkı kalmamıştır. Çalıştığı şirket ona bu mühendisi kurtarması konusunda baskıya devam etmekte olduğu için Carlos’un iyi bir plan bulması gerekmektedir. İçinde çok önemli bilgilerin olduğu bir paketi kaçırmaya karar verir ancak bu düşündüğü kadar kolay olmaktan çok uzaktır. Yine de ne yapar eder bir şekilde paketi almayı başarır ancak peşinde artık sadece şirketin mühendisini kaçıran suç çetesi yoktur. Artık peşinde yerel polis de vardır ve bu işleri Carlos için sadece daha zor hale getirecektir. Carlos’un verdiği mücadelede yanında sadece eski bir arkadaşı olacaktır. Silahların ve mermilerin havada uçuştuğu filmde kamera açılarından oyunculuklara kadar her şeyin titizlik ve kaliteli bir şekilde hazırlandığını söylemek hiç de yanlış olmaz. Filmde kullanılan efektler ise tek kelimeyle muazzam. 


Black Beach filmi 3 şubat 2021’de vizyona giren, aksiyon, macera ve drama filmidir. Başarılı yazar Esteban Crespo ve David Moreno’nun birlikte kaleme aldığı filmin yönetmenliğini yine Crespo yapıyor. Cinema Writers Circle Awards, Spain’de 8 dalda aday olarak gösterilen filmin oyuncu kadrosunda Paulina Garcia ve Raul Arevalo gibi isimler yer alıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın