1,144 Görüntülenme
Kaptan Amerika 3 İç Savaş
7.8 IMDB Puanı

Kaptan Amerika 3 İç Savaş

(Captain America: Civil War)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Studios
  • Film Süresi 147 dakika
Senaryo Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon, Jack Kirby
Ödüller 16 ödül & 68 Adaylık.

Chris Evans tarafından hayat bulan karakter Kaptan Amerika’nın üçüncü filminde Yenilmezler politik sebeplerden dolayı birbiri ile çatışmaya başlar. Steve Rogers insanlığı koruma görevini devam ettirirken Yenilmezler’in liderlik görevini de üstlenmiştir. Yenilmezler’in sorumluluğundaki bir olay olumsuz sonuçlar doğurunca grup siyasi otoriteler tarafından etkilenmiş ve ikiye bölünmüştür. 


Serinin ikinci filmi olan Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filminde de yönetmen koltuğunda oturan “Yenilmezler” serisinin yönetmenleri Russo Kardeşler (Anthony Russo ve Joe Russo) yine yönetmenlik görevini üstlenmektedir. Filmin senaryosu ise önceki filmler gibi Marvel çizgi roman evreninin yaratıcıları Joe Simon ve Jack Kirby’nin eserlerinden esinlenerek Christopher Markus ve Stephen McFeely tarafından kaleme alınmış ve hayat verilmiştir. Filmde Kaptan Amerika Chris Evans tarafından canlandırılmakta ve diğer Yenilmezler üyeleri Robert DowneyJr., Scarlett Johansson, Anthony Mackie ve Sebastian Stan tarafından canlandırılmaktadırlar.


Politikacılar ve dünya liderleri Kaptan Amerika ve Demir Adam’ın artık çok fevri davranmaya başladığını ve hareketlerinin denetlenmesi gerektiğini düşünmektedir. Tony Stark yani Demir Adam bu konuda onlara hak verse de, Kaptan Amerika buna katılmamaktadır. Bu fikir ayrılığı tüm Yenilmezler takımının ikiye bölünmesine sebep olacaktır. Kahramanların hareketlerini belirleyecek kurallar Birleşmiş Milletler huzurunda tartışılırken bir patlama olur ve içerisinde Wakanda Kralı’nın da bulunduğu birçok insan ölür. Araştırmalar sonucunda bombanın Kış Askeri tarafından yerleştirildiği öğrenilir.


Kış Askeri Buck Barnes, Kaptan Amerika’nın savaş yıllarından dostudur. Tüm kahramanlar Barnes’ı bulup gerekirse onu öldürmek için çabalarken Steve Rogers ise onu bulup ona yardım etmenin peşindedir. Kaptan Amerika Kış Askerine ulaşır fakat Bucky bombayı kendisinin yerleştirmediğini söyler. Birden ortaya çıkan siyah giyimli birisi ortalığı birbirine katar ve ikisi de bir çatışma sonrasında tutuklanır. Siyah giyimli kişinin Wakanda kralının oğlu T’Challa olduğu öğrenilir.  T’Challa, Kara Panter adı altında Wakanda’yı korumaktadır. Üçlü tutuklu iken bir pskiyatrist Kış Askerinin yanına yaklaşır ve ona onu etkisi altına alacak sözler söylemeye başlar. Sonrasında ise oldukları yerden kaçan Bucky arkasına bakmadan ilerlemektedir. Kaptan Amerika onun masum olduğunu düşünmekte ve bunların arkasında kimin olduğunu bulmaya çalışmaktadır. Artık Kış Askerine yardım ettiği için Kaptan Amerika da, Demir Adam’ın yakalaması gereken kişiler listesinde bulunmaktadır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum