1,150 Görüntülenme
Kaptan Amerika 2 Kış Askeri
7.7 IMDB Puanı

Kaptan Amerika 2 Kış Askeri

(Captain America: The Winter Soldier)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Enterprises
  • Film Süresi 136 dakika
Senaryo Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon, Jack Kirby
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 5 ödül & 50 adaylık.

Serinin ilk filminde üst düzey bir güce ve hayali olan askerliğe kavuşan Steve Rogers bunların yanında ölümsüzlüğe de kavuşmuştur. Modern dünyada hayatta kalma ve etrafa uyum sağlama mücadelesi veren kahraman Kış Askeri adı verilen kötü kahramana karşı Yenilmezler ve SHIELD grubu üyesi olan Black Widow ile berber çalışacaktır.


Kaptan Amerika: Kış Askeri filminde yönetmen koltuğunda Rosso kardeşler olarak da tanınan, Welcome to Collinwood, You Me and Dupree filmlerinin yanı sıra Yenilmezler serisinin yönetmenliğini yapmış olan birer tane Emmy Ödülü sahibi Anthony ve Jou Russo ikilisi oturmaktadırlar. Filmin senaryosunu ise Joe Simon ve Jack Kirby’nin çizgi romanından esinlenerek Christopher Markus ve Stephen McFeely kaleme almışlardır. İki senaristin de Emmy Ödülü bulunmaktadır. 


Filmin ana kahramanını baş rol olarak Chris Hemswort canlandırmaktadır ve ona eşlik eden Black Widow, Scarlett Johansson tarafından canlandırılmaktadır. Filmde ayrıca Samuel L. Jackson, Robert Redford ve Sebastian Stan da bulunmaktadır.


Steve Rogers onlarca yıl sonra buzlar altındaki uykusundan uyanınca sadece kültüre ayak uydurmak zorunda kalmaz ayrıca değişen hayata da adapte olmak zorunda kalmıştır. İlerleyen zamanla birlikte düşmanları da gelişen Kaptan Amerika, Nick Fury Kış Askeri adında bir suikastçi tarafından öldürüldüğünde bunun farklı bir durum olduğunu anlar. Kış Askerinin kökeni bilinmemektedir fakat onun SHIELD’e karşı büyük bir tehdit olduğu bilinen bir gerçektir.


SHIELD’in yeni bir projesinden bahsederken Kaptan Amerika’ya projenin dosyalarını göstermek isteyen Nick Fury bilgisayarını açmak istediğinde yetkilerinin kaldırıldığını görür. Yetkinin kimde olduğunu bilgisayara sorduğunda Nick Fury cevabını alan Nick bir sorun olduğunu fark eder. Olaydan sonra suikaste uğrayan Nick  soluğu Kaptan Amerika’nın evinde alır. Tam ona SHIELD’in içince casusların olduğunu anlatırken gizli bir asker tarafından vurulur. Ölmeden önce Kaptan’a bir flash disk vermiştir. Flashın içerisinde SHIELD’in içerisine sızmış bir terörist yapılanmasına dair bilgiler vardır. Hydra yeni bir algı projesi ile milyonlarca insanı öldürmeyi amaçlamaktadır.  Kış Askeri adlı suikastçının eski dostu Bucky Barnes olduğunu öğrenen Kaptan Amerika için işler daha da zorlaşacaktır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

8 yorum