1,341 Görüntülenme
Kaptan Amerika 1 ilk Yenilmez
6.9 IMDB Puanı

Kaptan Amerika 1 ilk Yenilmez

(Captain America: The First Avenger)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Marvel Enterprises
  • Film Süresi 124 dakika
Yönetmen
Senaryo Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe Simon, Jack Kirby
Ödüller 4 ödül & 46 Adaylık.

İkinci Dünya savaşı tüm hızıyla sürmekte ve Hitler generalleri ile birlikte terör estirmektedir. Steve Rogers bu savaşta yerini alıp ülkesine ve insanlığa hizmet etmek için her ne kadar can atsa da fiziki durumu onun bunu yapmasına engel olmaktadır.  Ufak cüssesine rağmen çok cesur ve azimli olan Steve sürekli askerliğe baş vurmaktadır fakat sürekli reddedilmektedir. Onun cesaret ve azmine şahit olan Doktor Erskine kendisini Yeniden Doğuş Projesine seçtiğinde tüm kaderi ve hayatı değişir.


Marvel film serisinin beşinci ve Kaptan Amerika karakterinin ilk filmi olan İlk Yenilmez; Kaptan Amerika filminin yönetmenliğini October Sky, Roket Adam, Kutsal Hazine Avcıları ve Jurassic Park 3 gibi filmlerin yönetmen koltuğunda da oturmuş ve En iyi Görsel Efekt dalında Oscar Akademi Ödülü kazanmış yönetmen ve yapımcı Joe Johnston yapmaktadır. Senaryosunu ise Joe Simon ve Jack Kirby’nin yarattığı çizgi roman evreni ve karakterlerinden esinlenerek Christopher Markus ve Stephen McFeely kaleme almış ve ekrana uyarlamışlardır. Filmin ana kahramanı Kaptan Amerika ve Steve Rogers’ı ise Chris Evans canlandırmaktadır. 


İkinci Dünya Savaşı sırasında Chris Hemswort asker olmaya hevesli bir gençtir. Fiziki durumu onun bu görevi yapmasına engel olmaktadır fakat bu onu yıldırmamaktadır ve bu onu bir nebze bile yavaşlatmamaktadır. Her fırsatta askerliğe baş vuran Chris kendisinin bir askeri projeye seçilmesi ile bu isteğini gerçekleştirebilecektir. 


Yeniden Doğuş Programı adlı proje insanlara üst düzey bir  güç ve yenilmezlik vermektedir. Hükümet süper askerler yaratıp Hitler ve generallerini yenmeyi planlamaktadır. Bu görev için Chris seçilmiştir. HYDRA adında Alman terör örgütü dünya dışı planlar yapıp gezegene hakim olmayı hedeflemektedir. Süper asker olan Steve artık Amerikan ordusunun yeni yüzüdür. 


Proje rafa kaldırılınca tek başına bir işe yaramayacağı düşünülen Steve askeri hizmet yerine propaganda yaparsa daha işe yarayan bir asker olacağını düşünen general onu geri çeker. Steve bu durumdan pek mutlu olmasa da bunu kabul eder. Fakat tutsak askerleri bir Nazi üssünden kurtardığında işe yarar olduğunu kanıtlayacaktır. Bu operasyon sırasında Schmidt adlı düşmanı ile tanışır ve amansız bir mücadele başlar.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum