337 Görüntülenme
Kanunsuz Savaş
5.7 IMDB Puanı

Kanunsuz Savaş

(Tracer)
Kategori

Vietnam yapımı aksiyon filmi Truy Sat’ın yönetmenliğini Cuong Ngo yapmıştır. Filmin ana karakterlerinden bazıları Thien Nguyen, Lam Vissay, Maria Tran ve Trong Ngoc An tarafından canlandırılmıştır. 


Ngoc An bir özel ajandır ve ülkesindeki suç çeteleri ile mücadelede önemli bir payı bulunmaktadır. Fakat onun çalışma teknikleri üstleri tarafından pek onaylanan türden değildir. Ülkenin en büyük suç örgütlerinden birisi olan Wolf Gang’a yaptıkları bir operasyon sırasında An yine kimseyi dinlemeyip tek başına çetenin içine dalar. Kendisine saldıran herkesi alt etse de kendisinden sorumlu olan müdürü ona ekibi takip etmediği ve her seferinde burnunun dikine gittiği için kızar. Görünüşe göre An bu duruma alışmıştır çünkü çok da etkilenmez. 


Operasyondan sonra eğitim verilen bir alanda An’a yeni görevi bildirilir. Büyük çaplı bir açık arttırma organizasyonunda antika bir Buda heykeli satışa çıkacaktır. Wolf Gang çetesi bu heykeli müzayededen çalmayı planlamaktadır ve An’ın görevi buna engel olmaktır. Çetenin iki önemli ve çok tehlikeli üyesi Phuong ve Tai açık arttırma salonuna çoktan gelmiştir ve An da hemen biraz ilerde bulunmaktadır. Bir süre sonra ikili ortadan kaybolunca An şüphelenmeye başlar. Phuong gidip müzayedeyi kontrol eden insanları öldürürken Tai Parker ise çalacakları heykeli koruyan korumaları çoktan öldürmüştür. An ise bunu anladığı anda hemen müdahale eder. Bir boğuşmanın ardından Tai’yi camdan düşürerek ölmesine sebep olur. Phuong bu olay karşısında çok etkilenmiş gibi görünmektedir ve ağladığı sırada birisi gelip onu oradan kurtarır.


Operasyondan sonra çetenin çalmaları beklenen heykeli değil de farklı bir heykeli çaldıkları ortaya çıkar. Bu sırada ise An’ın camdan atarak öldürdüğü Tai’nin, Phuong ile nişanlı olduğu ve çetenin başı Loc’un kardeşi olduğu ortaya çıkar. Çetenin intikam için geri döneceğini ve An’ı öldürmeye çalışacağını herkes bilmektedir ancak bunu dile getirmekte sorun yaşarlar.  An’ın peşine bir suikastçi gönderilmiştir ve evinde dinlendiği sırada saldırıya uğrar. Suikastçıyı öldürdükten sonra bu durumun bir süre süreceğini ve eğer çete tamamen yok edilmezse uzun bir süre uğraşmak zorunda kalacağını anlar. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum