211 Görüntülenme
Kahramanım Kovboylar
7.7 IMDB Puanı

Kahramanım Kovboylar

(My Heroes Were Cowboys)
Kategori

Türkçe dublajıyla sunumunu hazırladığımız My Heroes Were Cowboys kısa metraj belgesel filmi Robin Wiltshire ve onun son dönemlerde yaptığı çalışmalarına odaklanmaktadır. Çocukluk ve gençlik hayatını hatta asıl yaşını bile bir sır gibi saklayan Robin Wiltshire, Avustralya’da doğmuş ve atlara olan sevgi ve ilgisini de babasının çiftliğinde kazanmıştır. 


İsterseniz 4k film formatı da ekli olan belgesel, Robin Wiltshire’ın bir an da nasıl bu denli aranan bir eğitmen olduğunu herkesin anlamasını sağlayacak türden bir yapımdır. Her ne kadar Wiltshire geçmişi hakkında ya da yaşı hakkında konuşmasa da kendisinin artık bir Amerikan vatandaşı olduğu ve karısı Kate ve oğlu Patrick ile birlikte mutlu bir aileye sahip olduğu bilinmektedir. 


Wiltshire’ın yaşı 55’in üzerinde olarak düşünülmektedir ve buna rağmen Wiltshire şu an da Turtle Rabch isimli, Wyoming’de bulunan çiftliğinde atları ile ilgilenmekte ve onları reklam ve filmler için eğitmeye devam etmektedir. 


Bu belgesel Wiltshire’ın özel hayatı ya da geçmişine bir ayna tutmasa da, bu yapım ünlü eğitmenin işi için duyduğu tüm hisleri ve tüm başarılarını ele almaktadır. Wiltshire’ın bu şekilde adına belgesel düzenlemesi ise yaptığı işlerin bir ödülü gibidir. Çünkü Wiltshire filmler ve aynı zaman da reklamlar, hatta ve hatta Amerikan Futbol sezonunda bile izlenecek bazı önemli görüntüler için bile atlarını beyaz perdeye çıkartmayı başarmıştır. Atlara verdiği komutları ile istediği her şeyi yaptırmayı başaran Wiltshire özellikle de son 10 yılda Hollywood yönetmenlerinin aradığı eğitmen olmuştur. 


Hollywood yönetmenlerini en çok çeken filmlerin başında ise It Nearly Wasn’t Christmas filmi gelmektedir. Wiltshire 1989 yılındaki bu filmin ardına birçok ünlü filmde atlarıyla yer almayı başarmıştır. The Amazing Grace, Taking Chance ve Django Unchained gibi bilinen filmler sonrasında birçok reklam filmi de Wiltshire’ın atlarıyla çekilmiştir. Tyler Greco yönetmenliğindeki belgeselde Robin’in yanı sıra oğlu Patrick ve karısı Kate’de rol almıştır.