116 Görüntülenme
Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar
6.4 IMDB Puanı

Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar

(The Women and the Murderer)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 92 dakika
Kategori

Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, insan avını ve bir seri katil Guy Georges'un yargılanmasını araştırıyor. Guy, 1990'ların başında, 1998'de tutuklanıncaya kadar Paris'te yedi kadına saldırmak ve onları öldürmekle suçlandı.


Mona Achache ve Patricia Tourancheau'nun yönettiği Fransız belgeseli, iki kadının, müfettiş Martine Monteil ve kurbanın annesi Anne Gautier'in uğraşlarını takip ediyor. Bu iki kadının cesur çabaları Guy Georges'un tutuklanıp yargılanmasına yol açtı.


Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, geçmiş olayları anlatan ve 8 Temmuz 1995 trajedisini anlatan Anne Gautier ile açılıyor. Söz konusu tarihte Anne, 27 yaşındaki psikoloji öğrencisi kızı Helene'in bıçaklandığını öğrendi. Doğu Paris'teki Bastille semtindeki dairesinde ölüme terk edildi.


Trajediden sonra, Martine Monteil Ciddi Suç Birimi'ne atandı ve sonunda birimde ilk kadın oldu. 2 Şubat 1996'da karargâha geldi ve derhal Doğu Paris'te benzer bir görüntü izleyen birçok genç kadının öldürüldüğü hakkında bilgilendirildi. Martine, yatak odasında benzer şekilde bıçaklanmış 32 yaşındaki iç mimar Agnes Nijkamp'ın karıştığı başka bir cinayet davası buldu. Martine olay yerinden DNA örnekleri alırken, bu arada saldırganından kaçmayı başaran başka bir kurban hakkında bilgi edindi. 


23 yaşındaki Ergoterapist Elisabeth, 16 Haziran 1995'te saldırıya uğradı, ancak kendini çözmeyi ve kaçmayı başardı. Martine, üç suç mahallinde de aynı erkek DNA'sını bulduktan sonra üç vakayı birbirine bağladı. Ancak, Fransa'da bir DNA veri tabanının olmaması nedeniyle, Martine katili teşhis edemedi. Bu, olayı daha karmaşık hale getirdi.


Kadın Katilini Yakalatan Kadınlar, Mona Achache ve Patricia Tourancheau tarafından yönetilen 2021 Netflix suç belgeselidir. Fransız seri katil Guy Georges'un insan avını ve yargılanmasını araştırıyor.