498 Görüntülenme
Jurassic World
7.0 IMDB Puanı

Jurassic World

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Amblin Entertainment, Universal Pictures, Legendary Pictures
  • Film Süresi 124 dakika
Yönetmen
Senaryo Rick Jaffa, Amanda Silver, Colin Trevorrow, Derek Connolly, Rick Jaffa, Amanda Silver, Michael Crichton
Ödüller 15 ödül & 57 Adaylık.

Jurassic Park serisinin 2015 yılında gösterime giren filmi Jurassic World’ün yönetmen koltuğunda Colin Trevorrow oturmaktadır. Filmin senaryosu Rick Jaffa, Amanda Silver, Derek Connolly ve Colin Trevorrow tarafından kaleme alınmıştır. Yeni filmin ana karakterleri Chris Pratt, Ty Simpkins ve Bryce Dallas Howard tarafından canlandırılmaktadır.


Jurassic World, müşterilerinin kısa dikkat süresine ayak uydurmak için birkaç yılda bir yeni dinozor türleri geliştirmenin yanı sıra yeni eğlence fikirleriyle sorunsuz bir şekilde talep edilen şeyleri misafirlerine sunmaktadır. Uzun süredir onlarla çalışan Henry Wu gibi bilim adamları, iyi finanse edilen cesaretleriyle daha korkunç ve ölümcül yaratıklar yaratmak için harekete geçer çünkü şirket yöneticileri insanların daha yeni tecrübelere ihtiyacı olduğunu düşünmektedir. Yeni bir tür olan Indominus Rex yaratıldığında her şey ters gider.


Yeni ve yenilenmiş Jurassic World tema parkının organize müdürü Claire Dearing, sahip oldukları tek umudu, bungalovda ikamet eden Owen Grady'yi arıyor. Dearing'in yeğenleri Zach ve Gray adlı iki çocuk, ebeveynleri olmadan parkı güzel bir şekilde ziyaret etmeyi planlamaktadır böylece onlara yapmalarına izin verilmeyen şeyleri yapabileceklerdir. Adayı gezmek için kullanılan şeffaf bir küre şeklindeki gezinti aracı Gyrosphere'de, Indominus Rex ile karşılaştıklarında işler büyük bir tehlikeye dönüşür. Turistler olaydan kaçınırken tehlikeli dinozor Indominous, iki çocuktan oluşan umut dolu yemeğini kaybetmesi ve çocukları aramanın çok da gerisinde olmayan diğer bir dinozor ikilisi karşısında hayal kırıklığına uğrar.


Raptor vakfının bir çalışanı olan Hoskins adında bir adam, kana susamış savaş makinelerine dönüştürülmek için kullanılan çevik, zeki, öldüren hayvanlar için çok üzülmektedir. Onları kendi eline almaya çalışırken, bir zamanlar şirket çalışanı olan Dr. Wu ile bir anlaşma yapar ve onları göndermeleri için askerlerinden bir tabur getirir. Claire ve Owen, kız kardeşinin çocuklarının kaderini, parkın güvenliğini ve müşterilerinin, yeni neslin ve saf dinozor satıcısının kaderini dengeleyen, Jurassic Park'ın selefi gibi tarihe karışmadan önce her şeyi çözmesi gerekir. Fakat görünüşe göre yeni dinozor temalı parkın da kaderi önceki girişimler gibi kaos ve ölümlerle doludur.

Resimler 2